Shokki

Ruotsissa on paljastunut,että ainakin yksi rikollinen on ollut osallisena Göteborgin postiryöstöön.Koskahan tämä sama tapahtuu täällä koto Suomessamme.
2177
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Onko niillä Ruotsissa ihan rikollisiakin?

No ei hätää, valpas poliisi heidät pidättää, kunhan saa Palme-jutun tutkimukset alkuun.

Onneksi meillä ei ole ketään roistonnäköistä, En tosin tiedä, miltä ne näyttävät, kun on aina kuvissa huppari pään yli.

Äänestä

voe herraissäi, mitähä sillekkii Issakaesen Tahavolle kuuluup. Hää kun män kolomattakymment ajastaekoo sitte Ruohtii.

Ka hää kirjuutti miul, jot siel ompi oikia lintukottoi, ei ole roistoi, polliisit on työttömmii, on köyhälläkkii autot, on talot.

Ka tulihaa hää kaymmää, aatolla, vuan tuollahaa tuo on seisont, kakskymment vuotta, riihen takan.
Ka, ei halunt takas Ruottiin, auto.
Ka, Tahavo laks takas, eik ou nakynt sen jälest.
Liekö ennee henkissäkkää.

Voe tokkiisa, oes pysynt vuan Marrii luon, ka, piirakoet oes riittänt.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Densa kirjoitti:

Ruotsissa on paljastunut,että ainakin yksi rikollinen on ollut osallisena Göteborgin postiryöstöön.Koskahan tämä sama tapahtuu täällä koto Suomessamme.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu