Danilo Valla laittaa TV7:ssa jauhot suuhun uskottomille.
Jokainen epäilijä voi tarkistaa Raamatun numerologian todeksi, kuten Panin, Eri tiedejulkaisut ja Nobelin säätiö. - Uskomatonta!
Ilman virheitä.
Sarjan katsonut ymmärtää pitää sentään suunsa kiinni ja mennä polvilleen.
Raamattu on seitsenkertaisesti puhdistettua Jumalan sanaa ilman virheitä.
Ylistys ja Kiitos Herralle !!
Jokainen epäilijä voi tarkistaa Raamatun numerologian todeksi, kuten Panin, Eri tiedejulkaisut ja Nobelin säätiö. - Uskomatonta!
Ilman virheitä.
Sarjan katsonut ymmärtää pitää sentään suunsa kiinni ja mennä polvilleen.
Raamattu on seitsenkertaisesti puhdistettua Jumalan sanaa ilman virheitä.
Ylistys ja Kiitos Herralle !!
Vastaukset 9
Vanhimmat
Raamattu on ristiriitainen kokoelma tarkoitushakuisesti kirjoitettua satua.
lukenut montaakaan riviä Raamattua. Saat arvostelella, kun luet Matteus, Markus,Luukas ja Johanneksen evankeliumit. Suora suomennos on Ilosanoma ja ne, jotka eivät ole lukenuut eivät mitään tiedä. Ja jäävät uskosta osattomaksi, sääli, suuri sääli.
kun ainoa todiste Raamatun todenperäisyydestä on se, että Raamatussa niin sanotaan. Uskokoon ken haluaa. Huuhaata, jos minulta kysytään.
ennenkuin tiedät. Lue Ilosanomat , niin sävysi muuttuu. Minä rukoilen Pyhältä Hengeltä, että tämän lukijat ymmärtäisivät mitä lukevat ja ymmärtäisivät lukea. Siunausta ja Rauhaa !!
Raamatun olen lukenut ja uskontoa opiskellut peruskoulussa ja lukiossa. Älykäs ihminen ymmärtää Raamatun todelllisen merkityksen: Se on historiallisesti merkittävä teos, mutta siinä kaikki. Saahan sieltä Raamatun sivuilta jokainen tulkita ja vetää johtopäätöksiä ihan kuinka vain haluaa, mutta se ei tee kirjasta "jumalaista".
Turhauttavaa, että niin monet ihmiset vielä takertuvat tuollaiseen massa-aivopesuun.
edellisen viestini. Eli palaathan asiaan kun olet ymmärtänyt lukea Ilosanomat. Siunaukset kaikille !
Raamattu aukeaa vain valituille ihmisille.
Joo, ehkä tuollainen jeesustelu oli aivan kova sana 2000 vuotta sitten, mutta nykyään pitäisi jokaisen ymmärtää, että nuo 'jumalan sanat' on ihmisten kirjoittamia, vieläpä tarkoituksella pelotella ja hallita ihmisiä.
Kirkko oli historiassa monena aikana ihmisten elämässä suurin vallan edustaja, joten oli kirkon edustajien edun mukaista pelotella kansaa julmilla jumalilla jne. Ne kirjoituksetkin on tarkoitushakuisesti koottu juuri tätä tarkoitusta varten, ja koosteista (esim Raamattu) on tarkoituksella jätetty pois kirjoituksia, jotka ovat ristiriidassa halutun opin kanssa. Kyseessä on laajamittainen vallankäytön väline ja kansan manipulointi.
Miksi uskoa tuollaiseen? Raamattu on jumalan sanaa vain, koska Raamatussa niin sanotaan.
ei sillä pelkällä järjellä pitkälle voi päästäkään.
Sitten kun Raamatun Sanasta tulee omakohtaisesti Henki ja Elämä, sitten tietää mistä todella on kysymys.
Voihan sitä toki järjellä uskotella ateismin, tai vaikka ukko kolinpojan olevan se mihin uskoo, mitä palvoa ym... hyvin monella oma ego tai oma pää. (milloin mikäkin tiede)
Mutta ALKUUN pääsee ja käyntiin lähtee, kun elämästä tulee Elämä. Siinä ei tarvitse ihmeillä, eikä järjellä päteä!
Kyllä silmät avautuu kun saa Lahjaksi Elämän! Ikuisen Elämän.
Suosittelen