Erittäin kivasti on tullut vastauksia galluppiin, mutta eräs _erittäin tärkeä_ tieto puuttui kyselystä, eli sijoitettu summa. Olen pahoillani että tämä ensimmäinen versio gallupista oli puutteellinen, jonka vuoksi tässä uudestaan galluppi. Pyydän että ne jotka eivät ole jäseniä, eivät todellakaan vastaa tuohon jäsenille kohdistettuu kyselyyn.
Lupaan julkistaa tulokset sellaisenaan, niitä mitenkään muokkaamatta. Teen yhteenvedon asiasta kun tähän uuteen klubilaisille kohdistettuun kyselyyn on saatu vähintään 300 vastausta. Jotta keskusteluun saataisiin oikeaa aspektia, olisi äärettömän tärkeää antaa rehellinen vastaus. Tämä palvelee myös klubilaisia siinä mielessä, että tulokset ovat puolueettomasti tulkittu.
Kysely uusiksi:
Kysely VAIN jäsenille:
http://www.surveymonkey.com/s.aspx?sm=RxWMIADJeN92QPksW21Qfg_3d_3d
Kysely kaikille (onko huijausta)
http://www.surveymonkey.com/s.aspx?sm=yqoFxeVs97s68nSLfukjsg_3d_3d
Jos et ole jäsen, älä käytä tuota "vain jäsenille" linkkiä.
Lupaan julkistaa tulokset sellaisenaan, niitä mitenkään muokkaamatta. Teen yhteenvedon asiasta kun tähän uuteen klubilaisille kohdistettuun kyselyyn on saatu vähintään 300 vastausta. Jotta keskusteluun saataisiin oikeaa aspektia, olisi äärettömän tärkeää antaa rehellinen vastaus. Tämä palvelee myös klubilaisia siinä mielessä, että tulokset ovat puolueettomasti tulkittu.
Kysely uusiksi:
Kysely VAIN jäsenille:
http://www.surveymonkey.com/s.aspx?sm=RxWMIADJeN92QPksW21Qfg_3d_3d
Kysely kaikille (onko huijausta)
http://www.surveymonkey.com/s.aspx?sm=yqoFxeVs97s68nSLfukjsg_3d_3d
Jos et ole jäsen, älä käytä tuota "vain jäsenille" linkkiä.
Vastaukset 10
Vanhimmat
...sinne ei varmasti vastaile kukaan "ei-jäsen", ja ilmoita lukuja hatustaan... voi lollotiloo!
mutta hyvä että aikaa riittää ihmisillä tällaiseenkin. go nettiboliisi go!
tulkita tuloksia sitten oikein, ettei käy niin hassusti kuin siinä kymmenen henkilön gallupissa, jota piditte aukottomana evidenssinä ponzista vaikka se itse asiassa todisti enemmän päinvastaista. Nolo juttu kaiken kaikkiaan.. :D
Onnea yritykselle - sekä vatustajien että pulustajien edun mukaista olisi, että tuonne vastailtaisiin ihan rehellisesti. Tuskin olen ainoa, jota tulokset kiinnostavat.
Hehe.. Onneksi annun eiku pannun vai mikä se oli. Käsitys ei riitä siihen miten nämä surveyt yksilöidään :)
Jos panamasta/thaimaasta/dubaista löytyykin 10 000 uutta jäsentä :P
Paljonko sä luulet että ihmisillä kärsivällisyyttä piisaa???
Tämä on jo kolmas kyselysi. Toivottavasti kukaan ei vastaa yhteenkään kyselyysi, ennenkuin kerrot, mitä vastauksia olet jo saanut ja miten määrittelet/säilytät kyselyn puolueettomuuden.
Ajanhaaskausta.
Tulee varmaan todella paikkaansa pitävää Faktaa kun ihan kuka vaan voi anonyymisti vastata niin monta kertaa kuin haluaa..
Huhheijjaa mitä urpoja täällä on liikkeellä..
Te ootte yhtä arvostettuja kuin oveltaovelle kiertävät koirankakkapussikauppiaat..
Nettikytältä eli muro-Mikolta on luotto mennyt tältä viikolta.
Nettikyttä oli taas käynyt salasanoilla hakemassa tietoa klubin omalta palstalta. Nyt nettikyttä julkaisee klubin (johdon) nimissä tekstiä, joka on jonkun yksityisen jäsenen kirjoittamaa. Luuleeko nettikyttä, että Nalle Puh -lehden Tenava-kerhon jäsenen mielipide on sama kuin Nalle-Puh -lehden julkaisija Sanoma-WSOY:n hallituksen puheenjohtajan mielipide?
Et sä ole mikään tutkija, sä olet Nasu, samaisesta lehdestä.
totta!
Ensinnäkin, jos tarkoitat muropalstalla olevaa postaustani, niin laitoin vain tekstin, jonka tarkoituksena on pistää jäsenet hiljaiseksi.
Toinen asia on se, että sensuuri siellä klubin omalla palstalla käy aika herkästi. Tämän vuoksi on ihmeellistä että moinen kirjoitus siellä saa olla. Jos yrityksen sisällä joku kirjoittaisi muista mukanaolevista samanlaista tekstiä, sellainen kirjoitus vähintäänkin saisi paheksuvan vastauksen johdon puolesta. Klubin foorumilla sitä ei edes kommentoitu, saati sitten poistettu. Syy on yksinkertainen: Sen katsotaan edistävä klubin ajamaa linjaa, eli jäsenien syyllistämistä.
Kuules, Nasu. Sä et ole objektiivinen tutkija. Sä olet Nasu-possu.
Jos sinussa on miestä tai naista, niin kerro kenen tunnuksilla menet päivittäin sisään palstalle.
Maailmassa monta on ihmeellistä asiaa... varmaan joku Sulle kertoo jotain!?!