Ootteko huomanneet, että Zorrossa puhutaan espanjaa selkeämmin kuin muissa telenoveloissa, siinä ei häslätä niin paljon, siitä saa jopa selvää.
Pisteet Zorrolle siitä, juonesta sun muusta en sano mitään.. :)
Pisteet Zorrolle siitä, juonesta sun muusta en sano mitään.. :)
Vastaukset 2
Vanhimmat
Mun mielest Tuhkikses sai enemmi selvää mitä ne puhuu :D Nytki kun kattoo Youtubest tuhkiksii ni tajuun about puolet sanoista ;)
Zorros taas saan selvää ehkä 1/4 puheesta :D tai sit se johtuu siitä et keskityn nii himokkaasti lukee niit tekstejä etten kerkee kuunella ;>
Niinpä! Juoni on hyvä, vaik ärsyttää ku ain kierretää pitkän kaavan mukaa et valitut parit saa toisensa ;>
Mun mielestä siinä Zorrossa puhutaan jotenkin kauheen kovalla tavalla espanjaa, siis silleen, siinä ei oo niin paljoa sellasta pehmeyttä, niin kun Venezuelan espanjassa. Venezuelan espanjasta mä ainakin saan selvää ja se kuulostaa ihanalta, kun ne puhuu niin silleen nopeesti ja kovalla äänellä, vaikka Espanjassa ne vasta puhuukin nopeesti. Ehkä se häsläämättömyys johtuu siitä, että se kuvaa vanhaa aikaa. Tai silleen, että ne ei huuda niin kauheesti(?)