Eräiden sisäpiiritietojen mukaan? Pitääkö paikkansa?
Soinin terveydentila
romahtanut
19693
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 19
Vanhimmat
Tasaisin väliajoin sinä raukka kyselet samoja asioita. Heikon älysy ansiosta et keksi montaakaan kyselynaihetta Soinista.
Soini on muuten kaikin puolin hyvässä kunnossa, paitsi ylipainoa on, niinkuin monella muullakin kansalaisella.
On päässyt jo pois kuukausia kestäneeltä toipumislomalta. Mitä sitä nyt terve mies sitä kauempaa niitä viettelemään? Kuuluu nyt olevan vaihteeksi lomalla Yhdysvalloissa. Onneksi kohta tulee hiihto,- pääsiäis ja kesälomat. Toivotaan Timpalle mukavia lomasäitä jatkossakin.
Voin ruudusta nähdä vihreätä. Siinä heijastuu sinun kateutesi.
Kivaa, kun Timo voi välillä lomaillakkin. Kaikki tuki Soinille.
...pari viikkoa sitten mm. Iltalehdessä, että kansanedustajilla on liikaa lomia. Olen hänen kanssaan samaa mieltä.
Voitko "Nössö" kirjoittaa tietoasi em asiasta vai oletko itse ollut koskaaan ansaitsemallasi lomalla, vai oletko aina elänyt ainaisella lomalla ja samalla lamassa. Hei muuten , oletko tehnyt päivän työtä vai mikä on ammattisi ?
Nyt oma taustasi ja CV jonka pohjalta kirjoittelet. Sitten esitän mielihyvin oman työrupeamani.
Terveydentilasta huolissaan senkin vuoksi, että kaikki on yhden kortin varassa. Jos valtaa on jaettu, kertokaa ketkä sitä ovat saaneet? Ainakin puoluehallitus on täysin maho.
Kysyin tänään kolmelta persujen palkolliselta, mikä on Soinin Amerikan matkan tarkoitus. Sain seuraavat vastaukset:
-puolustusvaliokunnan matka
-muu työmatka
-lomamatka
hohhoijaa....
"Soini meni hoitamaan terveyttään".
hm?
puolustusvaliokunnan matka kun Soinin nimi ei löydy tuosta valiokunnan listasta.
Puolustusvaliokunta
Hakuehdolla löytyi 26 henkilöä.
< Paluu | « Hakulomake | Sivun loppuun
Nimi: Vaalipiiri:
Akaan-Penttilä Eero /kok Uudenmaan vaalipiiri
Blomqvist Thomas /r Uudenmaan vaalipiiri
Haapoja Susanna /kesk Vaasan vaalipiiri
Haavisto Pekka /vihr Helsingin vaalipiiri
Hakola Juha /kok Helsingin vaalipiiri
Heinäluoma Eero /sd Helsingin vaalipiiri
Hemming Hanna-Leena /kok Uudenmaan vaalipiiri
Kallio Reijo /sd Satakunnan vaalipiiri
Kangas Matti /vas Keski-Suomen vaalipiiri
Karhu Saara /sd Pirkanmaan vaalipiiri
Kerola Inkeri /kesk Oulun vaalipiiri
Korkeaoja Juha /kesk Satakunnan vaalipiiri
Laakso Jaakko /vas Uudenmaan vaalipiiri
Laitinen Reijo /sd Keski-Suomen vaalipiiri
Mieto Juha /kesk Vaasan vaalipiiri
Nepponen Olli /kok Etelä-Savon vaalipiiri
Nurmi Tuija /kok Hämeen vaalipiiri
Oinonen Lauri /kesk Keski-Suomen vaalipiiri
Paajanen Reijo /kok Kymen vaalipiiri
Paatero Sirpa /sd Kymen vaalipiiri
Palm Sari /kd Kymen vaalipiiri
Pentti Klaus /kesk Pirkanmaan vaalipiiri
Pihlajaniemi Petri /kok Vaasan vaalipiiri
Reijonen Eero /kesk Pohjois-Karjalan vaalipiiri
Seurujärvi Janne /kesk Lapin vaalipiiri
Skinnari Jouko /sd Hämeen vaalipiiri
< Paluu | « Hakulomake | Sivun alkuun
niin sitä sinisilmä perseille valehdellaan.
Valehteluun saanut jo tottua, mutta pikku hiljaa alkaa tulla mitta täyteen. Ja tällainen mieliala on aika laajalla.
Kovin kuuluupi olevan kiinnostunut kaikkien terveydentilasta ja viriliteetistä.
>>>hermostua saamattomiin miehenlurpukoihin, eikä ihme. Eräskin rouva pudisteli päätään ja sanoi "edessä lurputtaa, takakummat pullistaa, eikä sitten muuta tapahdukkaan, voi yhren kerran noitten impottien kanssa..."
tukevalta papalta hänen voinitaan, väitti olevansa terve kuin pukki. Silti oli yleisessä tiedossa monet taudit, jotka miestä vaivasivat. Tuollainen asioiden salailu on aika yleistä.
tarkoitti tuolla pukilla valepukkia? Sehän sopisi tyyliin, noin luonnostaan.
Ovat huolissaan kipparinsa kunnosta. Eikö se ole ihan luonnollista? Vuoden välein letkuissa ja kuukausien toipumislomat päälle ja sitten muka kaikki ok? Outoa.
taas äkäisenä kuin viitapiru. Haukkuukohan Marjon heti kättelyssä, kun ei muita uskalla? Ottaisi mallia Raimosta ja jättäisi edes naiset rauhaan.
>>>syyttää aina naisia,kun vuotaa juttuja itse
Kertoo kaiken "perintöprinssien" olemattomasta poliittisesta moraalista.