Minkälainen vuokra-asunto tilanne Lapualla on? Kauanko suurin piirtein joutuu asuntoa jonottamaan kaupungin asuntoihin? Saako asuntoo, jos on luottotiedois häiriöitä, mutta ei ole Lapuan kaupungille velkaa?
Muuttaakko??
????
6643
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
asuntotoimistoon, keskuksen puhelinnumero on (06)4384111 ja asuntosihteerin nimi on Henna Lahtinen. Aina sieltä jotakin löytyy mutta onko juuri toiveesi mukaista, siitä selviää vain kysymällä. Tervetuloa Lapualle!
...ottaa ja soitella sinne maanantaina. Että lisää köyhii yrittää pukata itteensä sinnepäin...
Muista kuitenkin, että Lapualla katsotaan vuokralla-asujia ja maattomia jonkinverran vinoon. Joittenkin tietojen mukaan kaupungin kanssa asioidessa voi tulla ongelmia jos olet kovin varaton. Siellä nimittäin ei kuulopuheiden mukaan seurustella köyhien kanssa.
sielä katsotaan rumia vinoon.
lapualle-persekoon kaupunkiin
Onko nykyisen asuinpaikkasi kunnalla jotain maksamamattomia vuokria tai muita saamisia Sinulta?
Laiskuuttaan työtä kaihtava ei varmaan ole tervetullut mihinkään kuntaan, mutta eri asia, jos olet jonkun sairauden vuoksi työkyvytön (työkyvytön= päihteet, huumeet =itseaihetettu)