Katolilaisten ihmeet kuin torontolaisilla.

Hmm...

JIM-kanavalla nyt dokumentti stigmoista. Erityisesti kiinnostaa se, miten 1900-luvun alkupuolella elänyt katolilainen pappi isä Pio teki ihmeitä jotka muistuttavat torontolaisten ihmeitä. 7-vuotias koomaan vajonnut poika parani, kun isä Pio kävi hänen koomaisessa mielessään parantamassa hänet. Isä Pio kykeni myös sijaitsemaan kahdessa paikassa yhtä aikaa. Hänen vaatteistaan leikatut palaset paransivat sairaita. Jne.

5

226

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ;o)

      • Hmm...

      • Hmm... kirjoitti:

        http://caccioppoli.com/Padre Pio bio, Finnish.htm

        Osa ilmiöstä on ilman muuta huijausta, osa voi olla mielen vaikutusta ruumiiseen, osa henkilöistä saattaa hurmoksessa aiheuttaa vammansa itse uskoen niiden tulevan Jumalalta. Onko osa sitten "aitoja". Sitä on vaikea todistaa.


    • Markku Tampio

      joka käyttää hänelle uskollisia ihmisiä palvelustyössään henkilöön ja kirkkokuntaan katsomatta..

      Jumala on se, joka itse valitsee palveluskuntansa. Ei ihmisen osana ole muuta, kuin toteuttaa hänen tahtonsa ja nauttia ruokansa ja juomansa kiitollisella mielellä iloisena kaikenaikaa..

      • merim.raimo

        Et näytä ymmärtävän,että esim. katoliseen kirkkoon kuuluvan henkilön kautta ilmenevät "ihmeet" pöngittävät kirkon oppia,ja papit julistavat vielä kuuluvammin "katolisen kirkon ulkopuolella ei ole pelastusta" kaikkien muiden harhojen ja riettauksien lisäksi.Tässä toinen harha,jota monet luulee (kuulun helluntailaisiin,siispä pelastun)


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Anteeksi arkuuteni

      Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän
      Ikävä
      46
      892
    2. Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?

      Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll
      Iisalmi
      14
      763
    3. Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.

      https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl
      Maailman menoa
      488
      761
    4. kenen näköinen

      kaivattusi on ?
      Ikävä
      45
      672
    5. Mikä on ollut

      Söpöintä välillämme?
      Ikävä
      41
      624
    6. Tykkäätköhän vielä minusta?

      Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin
      Ikävä
      30
      576
    7. Hyvännäköinen pakkaus

      Olet hyvännäköinen pakkaus nainen.
      Ikävä
      32
      543
    8. Olet ihana

      Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩‍❤️‍👩❤️😼😘
      Ikävä
      37
      520
    9. Vihervasemmistofeministinaisasianaiset

      Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE
      Sinkut
      164
      503
    10. Mitä haluaisit kysyä tänään

      Kaivatultasi? Anna jokin tunniste itsestäni tai hänestä.
      Ikävä
      44
      470
    Aihe