Uutisia
teille ;)
361056
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 36
Vanhimmat
mä en ehkä kestä, siis niin ihanaa!
ovat suloisia..:)
näkyy täällä: http://www.koirat.fi/
tää olla enää edes totta?
kuolen. tää on siis niin ihanaa.
Kristianilla on näköjään mainoskampanja ennen euroviisukarsintoja. Luokkakuva-ohjelma sopivasti helmikuun alussa (se vielä uusitaankin seuraavalla viikolla), Koirat-lehdessä juttu, tänään oli Ilta-Sanomissa näkyvä haastattelu, jossa Kristian kertoi päässeensä lavakammosta. Kristian on myös jossain kokkiohjelmassa vieraana juuri edellisenä iltana ennen karsintaa. Lyön vaikka vetoa, että myös Iltalehdessä on vielä iso juttu ennen karsintaa.
Esiintyminen LumiLinnan avajaisissa toi myös paljon näkyvyyttä pohjoisimman Suomen lehdissä.
Kristian on saanut euroviisuehdokkaista selvästi eniten julkisuutta. Hyvä manageri varmaan :)
vaan! Mä vaivun häpeestä maan alle fanina tai sanotaanko entisenä fanina. Siis ei helavata sentään. Ei siitä rokkaria sit tullukkaan:(
saa pitää koirista? Tervemenoa vaan sinne maan alle tunkkaisine ajatuksinesi.
pitää koirista. Muhun vaikuttaa nyt muut jutut.
Tällainen tuli vastaan, kun kävin katsomassa euroviisusivuja: http://ohjelmat.yle.fi/euroviisut/kutsuartistit/kristian_meurman
Että tämmönen tyyli.
Kride on huomannut että naiset tykkää kun mies näyttää hieman tyttömäiseltä.
Ei muuta kun vielä rusetti päähän ja menoksi, kyllä ne eurooppalaiset kotirouvat on sulaa vahaa
ja homotkin tykkää.
Ja kenen päätä muka huimaa toi Kriden keikkatahti?
voin sanoa, että Kride näyttää tosiaan namulta tuossa kuvassa.
Enkä ole edes kotirouva.
riippuu kehen verrataan:D
Teksti on kai SonyBMG:n tiedotteesta? Sonyllahan on riveissään artisteja, joilla ei ole keikkoja käytännössä lainkaan. Siihen nähden se, että Kridellä on 1-2 keikkaa viikossa, välillä enemmänkin, on huimaa.
se mies joka lauloi Idolsin koelauluissa Juodaan viinaa- biisiä?:O
Taisin olla liian ilkeä. Nainen minäkin olen ja tykkään miehekkäistä miehistä jotka tietää mitä tahtoo.
Mua vaan on ruvennut huvittamaan tuo Kriden touhuilu kun hukassa on niin musatyyli kuin imagokin.
Olisi nyt vaan ruvennut kunnon rokkariksi kun kerran ääntäkin riittäisi. Tai jos ei rokkia niin sitten jotain Lapin kesän tyylistä mutta ehdottomasti karun miehekkäästi. Ei mitään kaunispoika tyyliä, huh huh.
Hupiahan tänne kirjoittelu on eikä tätä pidä ottaa kovin vakavasti. (Herra Meurman voisi ottaa oman uransa hieman vakavammin)
oleva marionetti on hän. Tätähän se oli jo Idolsissa: "sulla pitäisi olla myös rokkarin asennetta...", johon viikon päästä "paskaaks tässä". Nih.
Mikään ei ole niin epämiehekästä kuin tuommoinen linjattomuus, "äijä" on kuin poliitikko vaalien alla.
aiheuttavat hänen musiikkiuraansa seuranneille kyllä tiettyä tuskastumista. Toisaalta meidän on turha täällä jaella hyviä neuvoja, Kride tekee mitä haluaa tai mitä levy-yhtiö haluaa tai mitä on ylipäätään mahdollista tehdä. Jostain pitää rahatkin tienata, eli ehkä se rokkihomma ei vain olisi kannattanut.
Kride on jäänyt Lapin kesän vangiksi. Siltä halutaan kuulla vain Lapin kesää ja jotain samantyylistä. Toisaalta ilman Lapin kesää ei ehkä olisi tullut levytyssopimustakaan. Imagoa on kuitenkin vaikea muuttaa, vaikka miten haluaisi.
Tässä keskustelussa esillä ollut kuva on minusta kuitenkin kiva, koska Kride näyttää siinä ihan ikäiseltään. Ärsyttää, kun nuoria ihmisiä stailataan vanhemman näköisiksi. Vaikka Kridellä olisi keski-ikäisiä faneja, ei sen itsensä tarvitse näyttää keski-ikäiseltä.
eräänlaiset vaalit kun niissäkin äänestetään.
ja tulkintatapa yhdistettynä herkkään sanoitukseen toimii Kristianin kohdalla täydellisesti.
Mulla ei ole mitään sitä vastaan jos Kristian pysyy tällä linjalla.
ottavan nämä nettikirjoittelut turhankin vakavasti;D. Siksi en ole viitsinyt enempää avautua tuosta hänen euroviisubiisistäänkään, kun kaveri on vasta päässyt lavakammostaankin. Annetaan "miehen" yrittää;D
alistunut vaalien takia Hurjaan Muodonmuutokseen tai vaikkapa Kari Tapio?
en ole seurannut heidän "vaalikampanjaansa" mutta varmasti jonkinlaista stailausta on odotettavissa viimeistään karsintoihin.
stailataan kari tapion lookkiin ja päinvastoin, niin ollaan lähellä tota kriden muodon muutosta.
ettei Kristianille tule taas paha mieli :'(
Ihmisten persoonien moittiminen on minusta turhaa, koska jokainen vain on sellainen kuin on. Eikä me edes tiedetä näistä julkisuuden henkilöistä mitään, kunhan arvaillaan.
Kristian on minusta ihan symppis enkä paheksu muodonmuutoksia. Osoittaa joustavuutta. Muuten Kristian aiheuttaa kyllä huolestumista. Puheet ja teot ovat välillä pahasti ristiriidassa, ja joskus tulee jopa mieleen, että onko sillä todellisuudentaju hämärtynyt. Nettipäiväkirjan sinänsä mukavat kirjoitukset ovat paikoitellen aika merkillisiä. Eikä voi olla ihmettelemättä, miksi Kristianin nettisivuille ei laiteta keskustelupalstaa. Osaava nettinörtti tekee keskustelupalstan hetkessä. Euroviisubiisin sanoitus ihmetyttää useammassakin mielessä.
Toivottavasti olen väärässä.
No voiko mies enää kivemmannäköiseksi tulla? Ihan mainio kuva ja tyyli.
niin kivaa kuin se, että iskelmälaulaja on kivannäköinen. Annika Eklund on myös kivannäköinen, samoin puudelit.
Sellaista se musiikkibisnes on, että ulkonäöllä myydään musiikkia.
Kristian on korea. Jos se olisi näyttänyt tuolta jo idols-kisassa, olisi saanut teinityttöjenkin äänet.
On se mukavampi katella rokkariakin siistinä kuin hikisenä ja aina kauheesti irvistelevänä.
ja kivannäköistä ja nättiä ja siistiä ja kivasti steriiliä. t: domppa.
tahtos heti kaiken. Sellasen kuvan mä oon saanut. Puheet on todella suuria, mut kun ne jää toteuttamatta.
toi Kristian ois ollut tossa Tanssii tähtien kanssa ryhmässä.
jouni nikulakin, vaikka on niin äijää;D. onko tanssii tätien kanssa osallistujat julkistettu jossain?
lehtien nettiversiosta löytyy!
vinkistä, singahdanpa sinne vaihteeksi. Öitä