Voiko joku jolla on sana hallussa, kertoa mitä tuolla ilmestyksen PORTOLLA tarkoitetaan ? Kun se on kaikkien maailmahallintojen kanssa tekemisessä ? Tosi uskovaisten ilmeisesti pitäisi pysyä siitä kaukanakin. Löytykö asiallisia selvityksiä tuosta eksyttävästä portosta.
PORTTO jonka kanssa kaikki huseraa ?
solari
4665
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
ja muut vastaavat kertovat vain uskovien sairaasta maailmankuvasta. Suunnilleen kaikkihan on huoraamista tai porttoa. Kaikki mitä lahko ei salli.
Hurmahenkisten ihmisten laita on niinkuin sanoit, mutta järkevä ihminen löytää Raamatusta aivan ymmärrettävää, loogista, tervettä, hyvää opetusta.
Lue toisesta keskustelusta kuka on se pehmopelle. Siinä vastaus!
Katolinen kirkko on perustellut "lusteen poistamisella" toisiajattelevien kristittyjen järjestelmällistä hävittämistä. Portto on murhauttunut; Jeesuksen todistajia uhripalveluksena jumalalleen. Kirkkohistoria osoittaa selvästi ja kiistattomasti sen kuka on suuri portto; sen näkee sokeekin jo otsallaan.
Mitä kirjoittaja tarkoitti sopimuksilla ekumeenikoiden ja vapaiden suuntien välillä; voisiko näitä toimia yksilöidä tarkemmin?