Arno Kotro

Katoinpa tossa että Arno Kotro on vieraana nelosella netissä alkavassa ohjelmassa utalk.
Aikas mielenkiintoista... siellä luli että jätkä vastustaa armeijaa mutta puoltaa NATOon liittymistä..!!?! Whatta..??
5276
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

...sopivan lähellä Brysseliä, menee pitkätukat vetää kartapalverin jälkeen Amiin tasoittavat ...hah :)

Äänestä

Aivan varmasti hiukset kasvaa päällystöllä – Washingtonista keksitään jostain ihan muuten on terroristi, jakomielitautinen, raamattu ollut väärin päin vahingossa on veljenpojan kokaiinit mennyt mehulasiin tullut ilmestys: ” CIA täyty valvoa, että Natomiehillä on sitten sellainen vähän ylipitkä hippiletti ponihätää”. Mitä minä tässä piruillen, en ollenkaan se ajan henki en ole vieläkään kuulut sitä trendikkään terrorismin vastaisen sodan määritelmää, joku valahteli ettei Nato ole sellaisessa mukana. Se on valhe ovathan italialaiset sotilasviranomaiset saaneet tuomioitakin jatkokäsittely CIA liukeni paikalta, Sakassa niin ikään no mitä muuta Afganistanissa Naton osalta kuin rauhanturvaamista jopa joskus pommikonein naisten tasa-arvon puolesta. Homman nimi kaikkea kun pokeristi vaan sanoo. Tai jos älyä vaikenee ainakin sitten. Niin on se EU:n asia myös oma visaamme kertoi sen ensi haastellussa Terrorismin vastainenosta!! Unohti kertoa mitä se pitää sisällään varmaan siksi, kun ei sitä koskaan aiemminkaan ole määritelty. Onkohan sen varjolla kukaan tehnyt pankkiryöstöjä? Henkirikoksia ja kiduttamisia sitäkin enemmän… puhumattakaan pahoinpitelyistä laittomista kiinniotoista tai jopa vangitsemisista. Eduskunta yksimielisesti päätti kaikki 200 eli 100%, että juu jos voidaan epäillä rikoksesta josta voi tulla 1 vuotta – hetkinen epäillä A.) epäillä aina voi, välttämättä ole tehnyt yhtään mitään b) jos yleensä jotain kait sakkojuttuja tienkin voi olla jotain vakavampaakin… jatkaa samaan mallisiin vaan.. tällaisen perään pokeristi vain millainen etu siitä on kun saadaan jotkut vanhat talousrikolliset kiinni. Tämän juuri sitä pokeristi ja siten vielä perään hehkutus pisteet kotiin – juu kukaan ei huomaa mitään. Mainittiin ei ehkä sitten jos tapetaan tosin hukutuskoneenkautta vaikka sähkötuliin – no itse asiassa määrätyllä tavalla mua huvittaa vaan joiden sellainen vähän katinpuute / mitä se sitten onkin holtittomuus – toisaalta kaikki maksetaan aikanaan aivan vuorenvarmasti takaisin. No on siinä varmaan se että ei nuo agentit henki rikoksia linaja tulsi olla kovaa koavaa vasten jaaha katos vaan kuten muillakin rikollisilla ehkä jopa joissain tapauksissa kovempi – kun tekee pokeristi ei diplomaattia kärsi jos kärsii sitten se vastapuoli vain katsoo peliinsä – moskat pois sillä sipuli – eikä tässä mitään kovuuta ole – pitäisi olla rutiini.

Jos riitävä motiivi niin vaikka jos toiset on tollasia niin okei siaptaan mekin puoliski siki, että siihen on riitävä syy puoliksi sikisi että se on vastapuole meininkin. Trastamoon lampaan viedään koko hoito jos toiset ei noudata sääntöjä ja toiset heinotunteisesti katsovat läpi sormien. No se on teidän vastuulla. Se ei näille mitää merkitse varmaan alkaa häämötämään ensin noinpäin vasreaktio tulee - joku haluaa jotkut oikean äänikasan ei paljoa sainoisi äänen mitä kansa ajatelee, ei nuo meidä populisti ole vielä tehneet sitä.... heidän asia he pyöritelevät parin kolemen teeman alla.

Äänestä

..on mennyt tähän halpaan, kun puhutaan mahdollisesta valikoivasta asepalveluksesta, ammattiarmeijasta jne. jotta se tarjoaisi sivareille helpommat ajat. Ja siten myös mahdollisesti jopa osan ikäluokasta kokonaan vapauttamisen.

Ja sitten on se pointti, että hän erottautuu näin poninhäntä porukasta ja saa julkisuutta.
Tiedoitusvälineet kun etsivät kuumeisesti ketä tahansa julkkista tunnustamaan nato-uskonsa, ja varsinkin Kotro on eräänlainen "käännytysvoitto".
Lotta Bäcklund, tuo vitsaileva rusinapommi jo tiedetään.

Onhan se kummallista kun runopoika diggaa natoa.
Toisaalta Jari Tervokin diggaa ja kenties Kotro haikaileekin vastaavaa kirjamyyntiä.
Ja olisiko Kotrolla jopa halua eduskuntaan?
Hmmmm... mene ja tiedä.
Täytynee katsoa ko. ohjelma.

Äänestä

Nato tuo ikuisen rauhan Suomeen. Yksikään maa maailmassa ei koskaan tule pikkusormellakaan hipaisemaan natoa, se olisi sama asia kuin itsemurha. Se maa joka aloittaa sodan natoa vastaan pyyhitään pois maailmankartalta. Kaikissa natomaissa vallitsee ikuinen rauha, siksi Nato on pasifistien onnela. Jättäytymällä naton ulkopuolelle Suomi varmistaisi sen ettei suomea ole 3000-luvulla olemassa ja miljoona Suomalaista on tapettu venäjäsodassa. Naton vastustaminen on sodanlietsojatomppeleiden touhua.

Äänestä

Arno kotro miesenergia= nuollaan bushin persettä!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


sotapoika kirjoitti:

Katoinpa tossa että Arno Kotro on vieraana nelosella netissä alkavassa ohjelmassa utalk.
Aikas mielenkiintoista... siellä luli että jätkä vastustaa armeijaa mutta puoltaa NATOon liittymistä..!!?! Whatta..??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu