http://www.iltasanomat.fi/uutiset/ulkomaat/uutinen.asp?id=1481912
Ehkäpä siitä tulikin sellainen järjestö, jonka toiminta lähti hiukan sivuraiteille, vaikka alunperin tarkoitus olikin ehkä hyvä. No, nyt on näköjään oikeampi meininki.
Nashi-järjestö ajetaan alas
1
218
Vastaukset
- Tarkka mies
Jos vertailet oranssin vallankumouksen ukrainalaisia nuoria nashilaisiin niin kyllä huomaa mihin järjestöön kuuluu ne hyvin kasvatetut ja älykkäät.
Siinä missä oranssin vallankumoukselliset nuoret juhlivat rauhallisesti aukiolla voittoaan demokraattisessa vaaleissa, nashilaiset partioivat kaduilla huutaen lännenvastasia iskulauseita tyyliin
"länsi hyökkää pian tänne", eikä vain partioida vaan mellakoidaan toisen suvereenisen valtion pääkaupungissa aiheuttaen tuhoa ja vielä pitäen sitä fiksuna ja hyvänä tekona.
Eikä siis mikään ihme että nämä nashilaiset urpot ovat Kremlin aikaansaannos.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 694313
Haleja ja pusuja
Päivääsi kulta 🤗🤗💋❤️❤️❤️ kaipaan sinua Tänäänkin.. Miksikäs se tästä muuttuisi kun näin kauan jatkunut 🥺684148Onko mukava nähdä minua töissä?
Onko mukava nähdä minua töissä vai ei? Itse ainakin haluan nähdä sinut 🤭363562Oi mun haniseni
Mul on ihan törkee ikävä sua. En jaksais tätä enää. Oon odottanut niin kauan, mutta vielä pitää sitä tehdä. Tekis mieli163143Hei rakas sinä
Vaikka käyn täällä vähemmän, niin ikäväni on pahempaa. Pelkään että olen ihan hukassa😔 mitä sinä ajattelet? naiselle342802En kirjoita sulle tänne
Enään nainen. Olen kyllä kiltisti enkä ala mihinkään kuin tosirakkaudesta. Kanssasi sitten jos se on mahdollista ja pidä142572Kyllä mulla on sua ikävä
Teen muita juttuja, mutta kannan sua mielessäni mukana. Oot ensimmäinen ajatus aamulla ja viimeinen illalla. Välissä läm102354IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä.
IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä. IS uutisoi torstaina Toni Imm251481Nainen, tunnusta että olet varattu ja tyytymätön suhteeseesi
Ja siksi pyörit täällä ikävä palstalla etsien sitä jotain jota elämääsi kaipaat. ehkäpä olet hieman surullinen, koska ta1571282Savon murteella viäntäminen asiakaspalvelussa?
Olin äsken tekemisissä puhelimitse rahoitusalan firman asiakasneuvonnassa. Tyyppi väänsi leveää savoa oikein perusteelli751069