tyhmiä kuin kuukivet.....hyvin vetäisty...
http://www.youtube.com/watch?v=R88yPyhTMZI&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=R88yPyhTMZI&feature=related
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
ottaa pidempää ottoa! tuollaisen feikkus nostokurjella studiossa ei ole temppu ei mikään!!
Tässä paras näkemäni Kuusta-lähtövideo:
http://www.youtube.com/watch?v=mHs2bVlNdpE
Kestääkin sen verran kauan, että aika saatanan iso ja korkea ja leveä nostokurki on pitänyt olla.
voi v...ttu mikä typerä feikki! mistä hitosta ne kraaterit yks kaks ilmaantuu kun alussa ei näe ensimmäistäkään, alun fiksatun horisontiikuvan jälkeen ei enää palata horisonttiin kertaakaan vaikka aluksen pitäisi nousta kokoajan korkeammalle, no se on helppo trikkikuvata kuukarttaa joka on maasta otettu kaukoputkella.
joka ton videon näkee, että se on muka kuussa kuvattu?
En jaksanut latailla tuota videota, eikä sillä ole merkitystä.
Missäs se sun kuvailema Kuu video olis, koska saisit sitä esille?
En siis odota että itse siellä kavereinesi käyt, jos aloitetaan sillä että pistät sen purkin matkaan jossa on säteilymittari, lähetin ja kamera.
samassa kohtaa, kun alusta pitää kääntää ja ohjata kiertoradalle... ei alus pystysuoraan noussut ja törmännyt 90 asteen kulmassa lunarorbiteriin!!! Ja mistä kraaterit ilmestyivät, kun pintatasossa niitä ei niin hirveesti näy, mutta korkeammalta kylläkin... mieti sitä saatanan ruudinkeksijä!!! Miksi yksikään salkkari ja kuulentokusetususkovainen ei ikinä, eikä koskaan kysy mitään järkevää, vaan aina jotain, jonka valtaosa ala-asteikäisistäkin osaa selittää??? Kuvastaa aika hyvin salkkareiden pääkopan sisustaa... valot palaa, mutta ketään ei ole kotona!!!