Näin Iltalehti. Pakkia haetaan , sanoo Leinonen
Tappara harkitsee Karalahtea
3
217
Vastaukset
- paijataan.
Jos kysymyksessä vastaavasta rikoksesta ollut tavallinen tallaaja, niin hän istuisi jo varmasti linnassa. Tuollainen Karalahti joka lainasi Jokisen rahoja käyttäen ne huumausaine pisnekseen, on niin suuri rikos jo sinänsä.
Kiekkoherrat ja hesalais herrafanit ovat niin kiinni Karalahden imagossa, ettei heillä ole suhteellisuuden tajua kun he paijailevat suosikkiaa..
Nyt olisi viisasta ettei mikään kiekkoseura ota roistoa suojiinsa. Siinä menee jo seuran maine tavallisten ei hesalaisten ihmisten silmissä.
Ei Karalahti ole sen kummempi pelaaja kuin joku muu liigapuolustaja. Kehäraakki ja muutenkin elämäntavoiltaan vajavainen. - fani?
Lakiprofessori Jukka Kemppinen ottaa tänään kantaa blogissaan Karalahden tapaukseen:
http://kemppinen.blogspot.com/2008/01/karalahti-jlt.html
Kannattaa ehdottomasti lukea!- hesanmies
Teemu aalto-jere karalahti
teemu nurmi-jori lehterä-niklas lucenius
andre benoit-anssi salmela
mika lehto
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ootko nainen noin mustis musta
Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t553763- 322179
- 402074
Ajattelen sinua tänäkin iltana
Olet huippuihana❤️ Ajattelen sinua jatkuvasti. Toivottavasti tapaamme pian. En malttaisi odottaa, mutta odotan kuitenkin171721Kauan säkin jaksoit
Minun perässä juosta. Kunnes pahoitit mielen. Kuinka monta anteeksipyyntöä olet vailla? 🧐401542Miksi kaipaat
Ja olet elämässäni vielä kaiken tämän jälkeen? Eikö kaikki ole jo selvää välillämme?251482- 791443
- 1381172
Mietin tässä T....
Oletko jo kesälomalla.?Keli on ihanaa, ja sinä nautit veneilystä.... Edelleen käyt mielessä.... En ole unohtanut sinua..221133Miehelle...
Oliko kaikki mökötus sen arvoista? Ei mukavalta tuntunut, kun aloit hiljaisesti osoittaa mieltä ja kohtelit välinpitämät901115