on tempaistu karitsoineen taivaaseen?
Vai olisko sittenkin bannattu? God only knows...
Vai olisko sittenkin bannattu? God only knows...
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
että se on "tempaistu" niuvanniemeen tai sitten joku on porin torilla "tempaissut" sen sairaalakuntoon.
nyppästä jotain nokkaan, mutta tuo Robin Hood on kyllä sellainen tapaus.
Toivottavasti pysyy nyt vähän aikaa poissa:)
Mielikuvittelin itseni jonkun palstan sheriffiksi. Ehkä sitä kerran antaisi sen koko litania olla, mutta tuskinpa se siihen sitten jäisi. Helposti tulisi konflikti. Vaikka kun en ole koskaan jaksanut koko pätkää lukea, en ole varma, onko siinä muuttuvia osioita vakio-osioiden lisäksi.
Tämähän ei tarkoita sitä, etteikö ko. kirjoittaja olisi ainakin minua parempi suomalaisena ja kristittynä. Kaikkia ei vain aina ymmärrä.
Ja olihan nimenomaan täällä ateisti-palsalla ihan keskustelukin, mihin ko. kirjoittaja otti osaa lyhyehköin puheenvuoroin. Kyse saattoi olla hänen viestiensä viruspitoisuudesta tms. Mutta sekin keskustelu sitten hävisi. Harmi.
On maailman sanavapauden airut, eli Suomi kummallinen maa, kun noin vaan estetään kirjoittaminen. Mutta konsteja löytyy näemmä.
Pidä häntä korkealla ja tassut raapaisuvalmiina.
Meikä lähtee nyt talvihorrokseen, mutta jos unetukseltani kerkiän, niin käyn kurkkimassa, mitä tänne kuuluu.
Erikoinen episodi tuo ratsupoliisi kingittären tapaus:)
saat määrätä suunnan,mie valitsen nopeuden...kato kuka tuli kun aikas haikailit >=o7
sherwood....
se sinä olet,kun minua apinoit? :o(
Semmosta se on, kun unohtuu tuo puuhun koputus...
Vaan ei se mitään, Kanadasta voidaab pannata meitin kaveri, mutta tälle porilaiselle ei kukaan voi mitään?
Ei jaksa vääntää, pitäkää hauskaa näiden kahjojen kanssa:)
huilimaan :)