onko juulia ossin sisko? Iltasanomissa tai iltalehdessä oli eilen jotain juttua sami sarjulasta ja mainitsi siinä siskon, jolla on täysin erilainen luonne kuin ossilla.
juulia
ja ossi
151447
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
muahahhah olipas hauska vitsi!! xD tuskimpa se sen sisko on.. :)
Salkkareihin tulee keväällä uusia hahmoja, joista yksi on Peppi Puolakka, Ossin sisko.
http://www.mtv3.fi/ohjelmat/salatutelamat2006/uutiset.shtml?604947
Oisko Ossin sisko kuitenkin se uuden perheen äiti? Veera Puolakka? Vai onko Veera Puolakka Ossin äiti?
tytär.... hmmmm
Ei mitenkään voi Juulia olla ikänsä puolesta Ossin tytär. Ei kolmikymppisellä voi olla 20-vuotiasta tytärtä. No, myönnetään; ehkä Salkkareissa kaikki on mahdollista.
Itse en haluaisi, että näin epätoivoiseen juonenkäänteeseen on sorruttu.
Maailman nuorin äiti on 8v ja isä 10v
Ossi oli ihastunut Tanjaan murrosiässä. Jospa heillä oli suhde, ja Juulia on sen tulos. Ossi saattoi olla vaikka 12 - jolloin Ossi olisi nyt 31- ja Juulia 19-vuotias.
Täysin mahdollista. Ja hykerryttävää.
Tanjalla ja Ossilla on ollut suhde. Se on tullut selväksi jo aikoja sitten. (Siis suhde silloin, kun ovat molemmat vielä asuneet pohjoisissa, Rakkavaarassa vai mikä paikan nimi oli.)
Tuskinpa Ossi kuitenkaan tuolloin on ollut 12-vuotias lapsi, vaan pikemminkin parikymppinen nuorimies.
Meinaatteko siis, että Tanja joutuu vankilaan (=poistuu sarjasta), kun selviää, että hän on pedofiili. Ei oikein vaikuta Salattujen elämien juonikuviolta...
Eihän Suomessa saa pedofiliasta ja lapsen raiskauksesta kuin ehdollista ja pienet sakot. Eiköhän tässäkin mennä sen verran realistisesti, että vaikka Tanjasta pedofiili tehtäisiinkin, niin siitä pääsisi yhtälailla kuin koira veräjästä kuin oikeassakin elämässä.
Silloin kun Elina ja Ossi yrittivät hankkia lasta, niin Tanja kertoi Ossille tämän sairastaneen ihan pienenä sikotautia ja olevan tästä syystä steriili.
onkin se, että tanja ja ossi on ollut ennen kuin ossi on sairastanut sikotaudin... hmmm... jää nähtäväksi.
"Tanja kertoi Ossille tämän sairastaneen sikotaudin ihan pienenä"
Minkä ikäisenä siis arvelet Ossin aloittaneen sukupuolisuhteen Tanjan kanssa? Ennen kuin Ossi oli "ihan pieni"?
Minusta taas Ossi sairasti sen joskus 15 veenä...
sikotauti ei tee steriiliksi. Aikuisena sairastettu voi sen tehdä.
Aleksi reitti varas