nykyiset optiot vaan pitää nostaa sähkön hintaa, ettei tulot putoa ja maine menisi kaveripiirissä.
Kyllä kansa maksaa, kun on pakko lämmittää asuntoa ja syödäkin lämmintä ateriaa.
Siinä lyhyesti Liliuksen ymsk. kettujen kuukausipalkan perusteet.
Kyllä kansa maksaa, kun on pakko lämmittää asuntoa ja syödäkin lämmintä ateriaa.
Siinä lyhyesti Liliuksen ymsk. kettujen kuukausipalkan perusteet.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Ahneus mikä on villinnyt koko maailman niin kuin myös Suomen.Ainoana tarkoituksenaan ajaa omat kansat köyhyyteen.Tästä hyvänä esimerkkinä nouseva sähkön hinta,koska jo nyt on elinkustannuksien noustessa karsittava niin paljon elämässään varsinkin hyvin pienituloisten,ettei elämää enää voi kuvata kuin maanpääliseksi helvetiksi.Ja ainoastaan valtaapitävien loputtoman ahneuden takia.Tarvittaisiin Suomessakin suuri luonnonkratastrofi päättävän valtaapitävän eliitin ajattelumaailman muuttumiseksi.
Paljon on sähköjä katkaistu vähävaraisilta,ennen kuin tämä Suomen kansa ymmärtää olla uskomatta propagandaan jota hallitukset yksi toisensa jälkeen valehtelevat kansalle.Tulemalla järkiinsä jättäen kokonaan äänestämättä ainakin näitä valtaa pitäviä kolmea suurpuoluetta.
koko ajan ahneudellehan ei loppua tule milloinkaan.
ei voi päivittäin syödä enempää kuin rahavarat antavat myöten, ei voi pitää monia hienoja vaatteita samaan aikaan päällänsä, ei voi ajaa kuin yhtä autoa kerrallaan jne...
mutta perkele voi panna halvalla meitä tavallisia Suomen suomalaisia kansalaisia. Sitä voi tuo äijä porukoineen oveluudella harrastaa sydämettömyytensä kyllyydellä. Voi kerskua kavereidensa keskuudessa, voi kustantaa lellityille perheenjäsenilleen kaiken maailman hässäkät suomalaisten selkärangasta revityillä rahoilla.
On meillä kyllä ihme touhuja nämä nykyiset systeemit! Ei löydy enää mitään moraalista otetta, ei mitään. Miksi jonkun Liliuksen, ruotsalaisperustaisen suvun jälkeläinen vielä päästetään valtaamaan Suomea rahallisesti? Liliuksen sukuhan oli pahimpia sisällisotaamme vaikuttaneita osapuolia.
Ei mene jakeluun, muuten kuin että tässäkin Eonin entisen Espoon sähkön myynnissä oli verhontakainen hyvä-veli sulle-mulle -kauppa ja todella surkea kauppa tehty.
Nyt maksamme tätä hervottoman kohtuutonta sähkölaskua, joka vielä nousee kun maailmanlaajuinen energian hinta nousee...Siitä taas tämä Lilius porukoineen nauraa ökypalatseissaan tätä suomalaisten pehmeyttä.
Oho, meinasi mennä tuo vuosittainen sähkönkorotuslaskutus -päätös ohi! Korjataan tilanne.
osa tuloista on kansaneläkettä ja sitä ei maksetta kuin Suomeen.
Taisi olla 4 kk kun saa vuodesta asua muualla tai eläke lakkautetaan.
Muuten muutaisin Pårun.
Lilius on ottanut ilmastonmuutoksen todesta ja aikoo nyt kääntää koko yhtiön kurssin !
keneltä palkkionsa kerää.
Helppoa on varmaankin siellä pyramidin huipulla hinnoitella sähköä ja kiristellä suomalaisia.
Varmasti Liliukselle liha-lounaat maistuvat?
Ei ole kansalaisilla muuta vaihtoehtoa kuin maksaa lisää herrojen lihavoitumisesta.
Johtuu vaan kasvatuksesta.
olisi muuttaisi ulkomaille.