Kaisa Varis, miksi petit meidät

Voisit pyytää julkisesti anteeksi ja sen jälkeen ei enää asiasta puhuta, koska ketään meistä ei ole täysin syytön.


"Tavataan ladulla"


MarttyyriMallari-TTt

6

322

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • urheilua

      en ole ottanu sitä vakavasti martti vainion ja ben johnsonin ajoista 80 -luvulla

      • Mutta eräillä siinä

        pyörivät isot miljoonabisnekset niissä kuvioissa. Bisnekset joita myös me veronmaksajat rahoitamme.


    • sano häntä

      Meillä Suomessa on paljon käytössä hyviä sananlaskuja ja sanontoja. Jos vaikka niiden mukaan pyrkisi elämään, niin aika mukavasti menisi. Uskoin, että Kaisakin olisi ottanut vaarin siitä sanonnasta, että vahingosta viisastuu, mutta ei sekään jäänyt hilseen alle.
      Puolustin Kaisaa monia herjaajia vastaan näillä netin palstoilla, koska aina toivoin lopuksi parasta.
      Sanotaan, että tämähän on vain urheilua, jota se tosiaan onkin, mutta tällaiset käryt lyö leiman pitkäksi aikaa koko Suomen urheilumaineeseen.
      Joidenkin maiden urheilijat, jotka mahdollisesti käyttävät salaa kiellettyjä aineita, leimaavat suomalaiset niin dilleiksi, etteivät osaa käyttää aineita tulematta ilmi.
      Niinhän se on, että tyhmän pään takia saa kärsiä koko ruumis, kuten jälleen suomalainen sanonta toteaa.
      Erittäin suuret osanotot kaikille osapuolille.

    • Positiivari..

      Kaisa on nyt todistetusti Suomen positiivisin hiihtäjä.

    • Kun kerran on

      eposta kärähtänyt, niin miksi hän kuitenkin käytti sitä?
      Minusta tuo toinen käyttö kertoo typeryydestä ja röyhkeydestä.

    • entinen urheilun ystävä

      Jännityksellä odotellaan koska käy lisäkäryt. Onko jonkun hyvin menestyneen kunto äkkiä päässyt laskemaan? Onko tullut remppaa, ettei voi enää vetää täysillä? Kuka voisi olla?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa

      Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site
      Maailman menoa
      137
      6289
    2. Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia

      SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto
      Maailman menoa
      66
      5211
    3. Miksei Korhonen (pers) vastaa Kokon (sd) esittämiin kysymyksiin?

      Hyviin käytöstapoihin kuuluu kysymyksiin vastaaminen, eikä alkaa syyttelemään kysymyksen esittäjää. Mikä vaivaa Korhost
      Maailman menoa
      14
      3675
    4. Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi
      Maailman menoa
      121
      3260
    5. Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa

      sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT
      Maailman menoa
      108
      2386
    6. Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa

      Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat
      Maailman menoa
      71
      2276
    7. Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla

      Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku
      Maailman menoa
      1
      2008
    8. Persut pettävät ja valehtelevat aina

      Petoksistahan jää kiinni kuten olemme persujen kannatusromahduksesta nähneet, mutta siitä huolimatta persut jatkavat val
      Maailman menoa
      27
      1608
    9. Sinä et halunnut sitoutua

      Samalla tavalla kyin minä ja koen vihdoinkin että se on ihan ok. Sitoutuminen merkitsi meille erilaisia asioita, eikä ne
      Ikävä
      16
      1183
    10. Onko kaivattusi spesiaali?

      Millä tavalla ja miten?
      Ikävä
      77
      1131
    Aihe