Kyllä, siis paljon on kotikatu muuttunut.Nyt pitäisi uskaltaa tekijöitten,uskaltaa katsella tätä maailmaa ja toteuttaa näkemäänsä.Ketä nyt siloitellaan..ja miksi,kun ei uskalleta?Mikään ei nyt kosketa,eikä tunnu oikein miltään.Katseluaika on niin hyvä että ohjelman pitäisi antaa enemmän,herättää ajatuksia,lohduttaa,viihdyttää.
Kotikatu oli ennen laatusarja mielestäni, mutta ei ole enää.
ennen oli
4
1059
Vastaukset
- minäkin silloin
ennen halusin katsoa kaikki jaksot, oli niin mielenkiintoista ja henkilöt olivat hyviä. Nykyään tuntuu kuin kivirekiä vietäisiin eteenpäin. En katso enää jos tuo ei tuosta kummene.
- mitä pitäisi uskaltaa?
Mitä pitäisi uskaltaa? Mitä siloitellaan?
- anjapertti
Seksiä ja ryyppäämistähän nykyinen perhe-elämä on tai sitä ainakin kaivataan.
No oikeasti nykyiset jaksot ovat todella mitäänsanomattomia vaikka vuosia sittenhän sarjassa oli kummallisia yliammuntoja esim. kun mukana oli ne upporikkaat veljekset keskenään melskaamassa.
Toisaalta kukapa sitä keksisi viikosta toiseen aina uutta ja mielekästä jutunjuurta. Välillä vois vaikka vaihtaa uuden käsikirjoittajan niin tulisi uusia ajatuksia.
Kotikatu on todellakin muuttunut minunkin mielestä, aikaisemmista vuosista. Nykyään siinä jauhetaan paljon samoista asioista jaksosta toiseen. Esimerkkinä vaikkapa se Roopen loukkaantuminen, jota on käsitelty kovasti viimesimmissä jaksoissa, ja muita olivat mm Jarkon polkupyörävarkaus, ja Arvo Jäniksen taloussotkut. Aina on tuntunut että yhdelle asialle ei tule loppuakaan. Toivottamalta tuntuu myös katsoa kun näytetään Mäkimailta, jossa aina jurnotetaan jostakin, ja ollaan hyvin vakavina, ja asiat eivät ole muutenkaan koskaan hyvin. Sarjassa on muutenkin oltu melko vähän iloisissa tunnelmissa nykyisin. Näistä seikoista huolimatta kotikatu pitää silti aina joka torstai katsoa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eroa Orpo! Orpo eroa!
Suomen kansa vaatii viimein ottamaan meidät huomioon, eikä vain ulkomaalaisia pääomasijoittajia. Koska täällä Suomessa2783484Riikan vappumiljardin maksavat sairaat, vanhukset ja kuolleiden omaiset
Vappumiljardi, eli Riikan päätös laskea yhteisöveroa kaksi prosenttiyksikköä 18 prosenttiin, vie verotuloja noin miljard412511SDP esti Suomen luisumisen kohti 1984 Orwell -yhteiskuntaa
Äärioikeistohallitus olisi halunnut Stasin tapaan mikrofonit jokaisen kansalaisen kotiin, mutta SDP esti tuon siirtymän842110Odottavan aika on pitkä, Lindtmanin hallitusta tule jo!
Eilisen perusteella nykyinen hallitus epäonnistui kaikissa vaalilupauksissaan, joten olemme ansainneet uudet eduskuntava1091953Wille Rydman (ps) osoitti olevansa kommunisti
Hän toistaa Neuvostoliiton virhettä. Haluaa pitää palveula yllä maksoi mitä maksoi, vaikkei ole maksavia asiakkaita. --471852Särkyneelle sydämelle
Särjin sun sydämen En voi lakata itkemästä Minuun tekee kipeää Koska sinuunkin. Että näin.. En ole runoilija😂301630Menettämisestä
Ajatteletko, että olet menettänyt mahdollisuutesi häneen? Osaatko sanoa miksi niin tapahtui?1261453Tulli ja Poliisi HAZMAT-suojauksin varustettuna omakotitaloa tutkimassa.
Todennäköisesti kysymyksessä huumelaboratorio, jossa käsitellään tappavia ja vaarallisia kemikaaleja. Tulli ja poliisi211173Oho! Martina Aitolehti uhoaa ex-mies Esko Eerikäiselle: "Sata tonnii, niin..."
Martina Aitolehti pitää ex-miehensä Esko Eerikäisen kanssa Martina & Esko podcastia. Pariskunta on ollut naimisissa ja h1221141Nainen sä olet
Ihailtava ihminen siinä mielessä että teet miten sydän käskee ja toisaalta taas pidättäydyt kaikesta. Pakenet ja lähest601094