Tässä vaan pulpahti mieleen, kun se Vanhanen kävi siellä Ranskassa ja nyt tämä Ranskan Presidentti Sarkozy otti mannekiinin vaimoksi ja kesä on tulossa. Politiikot tarvitsevat kesäksi julkisuutta varten naisen. Meinaan, että neuvoiko asiantuntijuudellaan Vanhanen Sarkozya, että naisten avulla julkisuuhakuisuus onnistuu kaikista parhaiden politiikassa. Näillä tempulla Vanhanenkin on saanut suorastaan törkeän paljon mediassa palstatilaa ja päässyt pääministeriksi toiselle kaudelle. Jos oikein rehellisiä ollaan, niin eiköhän se myös näin ollut, että ilman tätä Ruusus-episodia Vanhasesta ei politiisilla meriiteillä olisi ollut edes toiselle kaudelle? Tämä Ruusus-episodin jälkeenhän meille suomalaisille on vasta paljastunut tämä Vanhasen erittäin huono kielitaito ja harmaa on hänen poliittinen profiilinsa ja nosteensa ilman kainalossa kuhertelevaa naista. Tutkimuskin on tehty siitä, että enemmistö Suomen kansasta ei usko, että Vanhanen pystyy nyt tässä hallituksessaan täyttämään niitä odotuksia, joita ennen Eduskuntavaaleja sille asetettiin.
Neuvoiko Vanhanen Sarkozya?
ettei vaan...
7154
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Vanhanen lämmittää vihreitä. Jo viime eduskuntavaalin kampanja-aikana Vanhanen kävi vihreiden tilaisuuksissa. Matti ymmärtää luomua ja pistää pökköä pesään.
Kepulaisista Mauri Pekkarinen ainoastaan politiikoi ja pekkaroi, ilman naisnostetta. Vahasen kepulainen poltiikka on niin alastoman tuntuista, kun sillä ei ole ollut viimeaikoina tyrkyttää medialle ja lööppeihin näitä rakkausjuttujaan. Vanhasen polittiisiin sanomisiin ei oikein Suomen kansan enemmistö enää luota, sen verran kovapinnoite teflonnaama on kätkenyt ikäviä tavallisiin ihmisiin koskevia asioita pinnoitteensa alle. Vanhanen ei enää uskalla naisten kustannuksellakaan hakea julkisuutta, kun oikeudesta oikein hakee yksityisyydelleen rajoja, kun hänellä itselläänkin on ollut rajat kadoksissa ja hakusessa, mitä milloinkin medialle on saanut tyrkyttää. Ajatelkaapas niitä edellisen kesäisiä vessapaperirullalööppejäkin, oli ne kyllä vähän surkuhupaisia näihin morsionjuttuihin verrattuna.
Taitavat olla kepukaunaiset voimat ilkeiden juttujen takana.
onkin mennä tuollaisiin paikkoihin paperirullia heittelemään, ei noin toimita politiikan huipulla
saisi leipänsä ellei ne kehittelisi omia juttujaan niistä joiden ne tietävät myyvän, niillä raha ratkaisee kaiken.
Ei Ranskalaiset lehdet ennen ole mellastaneet päämiestensä naisjutuista, kun meillä seiskat jne saavat leipänsä siitä. Emme osaa olla hienotunteisia, tunteet ne on hiirelläkin. Emme osaa pitää läheisistämme huolta, emme vanhuksista emmek salli rakkautta päämiehillemmekään. Olemma kaunainen, kylmä, toisiaan halveksiva ja ivaava kansa. Kyttääjiä.
on omat ongelmansa, mutta arkipäiväistää tuota olotilaa ei pitäisi!