Jokohan kisojen järjestelijät ovat sumplineet vedonlyöntiasetelmat niin, että sisäpiirin "oikein" veikanneiden kerroin on mahdollisimman suuri.
Moisista kisoista on pidetty ainakin iltalehdissä melkoista melskettä. Missit kuvattu edestä ja takaa, kuivana, märkänä ja öljyttyinä.
Vielä kun nuo pyöriteltäisiin tervassa ja höyhenissä, niin tavan rahvas olisi tyytyväinen, ja katsojaluvut kasvaisivat! (idea ensi vuodeksi!?)
Moisista kisoista on pidetty ainakin iltalehdissä melkoista melskettä. Missit kuvattu edestä ja takaa, kuivana, märkänä ja öljyttyinä.
Vielä kun nuo pyöriteltäisiin tervassa ja höyhenissä, niin tavan rahvas olisi tyytyväinen, ja katsojaluvut kasvaisivat! (idea ensi vuodeksi!?)
Vastaukset 11
Vanhimmat
Miksi kukaan ylipäätään on kiinnostunut jostain tavistytöistä bikineissä? En ymmärrä.
No jos et ymmärrä jotain matematiikan tehtävää, vika on sinussa. Sama tässäkin, sinä olet se, joka ei ymmärrä. Vielä kehut sillä: "Minäkö tyhmä, nyt en ymmärrä" :)
Mitä sinä tuota pohdit oikein julkisesti? Jos ei kiinnosta, ei ole pakko katsoa. Vapaassa maailmassa voi valita, mitä katsoo ja mitä touhuaa.
Alkuperäisestä tekstistäni puuttui ensimmäisestä virkkeestä kysymysmerkki. (?)
Ehkäpä tuo olisi auttanut Sinua ymmärtämään, mistä on ensiarvoisesti kysymys.
Alä puutu lillukanvarsiin...
USA:ssakin jne..
Ymmärrätkö? Et? No, ei se mitään...
Olethan siitä kärynnyt ennenkin, nytkin paljastuit.
Ensiarvoisesti tässä on kyse siitä, että missikisat ovat sinulle ongelma ja vika on sinussa, ei kisoissa eikä muissa ihmisissä.
... eppäillä tuota soppii...
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=500000000000002&conference=664&posting=22000000032527034
'sisäinen kauneus'?
:D
Heh. Oletpa tarkkaan seurannut iltapäivälehtien ja muiden jutut. Minä kun en edes tiedä, millaisia missejä on tänä vuonna ehdolla, koska ei kiinnosta.
Täällä kritisoit ilmiötä, vaikka olet itse kuolannut lehtien sivut noin tarkasti. Äläkä yritä sanoa, ettei voi olla näkemättä ja huomaamatta. Kyllä voi.
Hinttimannin mokat eivät lopu :)
Tässähän on näenmä päästy ihan hyvään seuraan, vai onko kysymyksessä rinnastus, vai joku muu sekaannus nikeissä?
Ja missä on "MOKA"?
Vai hyvään seuraan. Tyyppi, joka on niin harhainen, että luulee vierailevansa Valkoisessa Talossa teellä, käryää valheista tämän tästä ja väittää tappaneensa NOIN viisi ihmistä :) Jos tuollaisen harhaisen sekopään puolustaminen "hyväksi seuraksi" osoittaa, että kyseessä on sama henkilö.
Mokasi on se, että kritisoit missikisoja, mutta paljastat katsoneesi niihin liittyviä juttuja varsin paljon, koska tiedät niistä noinkin hyvin. Meikä, joka ei ole vilkaissutkaan ko. juttuja, ei ole tiennyt mainitsemiasi asioita. Ei ne missikisat väkisin silmille hypi ja se, että arvostelet tuota asiaa ja siitä kiinnostuneita avauksessasi, osoittaa vain sinun olevan vielä surkeammassa jamassa. Ihminen, jolla on elämä, ei omaa tarvetta tuollaiselle kitinälle ja lähimmäisten väheksymiselle.