Vieläkö Canal pilaa leffojen lopputekstit laittamalla omia kanavapuffejaan niin että lopputekstiruutu pienennetään 1/4 osaan ja muun osan täyttää kanavainfo?
En ole aikoihin katsonut ko. kanavaa ja olen mahdollisesti lopettamassa tilauksen Canal kanavien osalta. Yhdessä vaiheessa alkoi riepomaan oikein tosissaan kun leffan kun leffan lopputekstit raiskattiin laittamalla tarpeetonta kanavainfoa jonka kyllä näkis boxin EPG:stäkin aivan hyvin!
Vieläkö Canal+ pilaa lopputekstejä?
3
544
Vastaukset
- puffataan
loppuekstien päälle ja se todellakin jurppii!
- pahentunut entisestään
tuo puffaaminen, nyt ei enää pelkästään puffata lopputekstien päälle vaan jo itse elokuvan kuvan päälle tulee loppuvaiheessa teksti: NEXT: THE FAST AND THE FURIOUS TOKYO DRIEFT, niinkuin tuli kun katselin tuossa X-men 3:sta niin tuollainen tuli suoraan kuvan päälle.
Ei helvetti, jos tuo vielä toistuu, niin ens viikolla lähtee paketti vaihtoon, onneks Canal Digitalilla on muitakin paketteja joissa on leffakanavia (Showtime, KinoTV ja Silver..TCM:ää ei viitti katelella kun siinä ei ole suomenk. tekstejä mutta noissa muissa on). - ja peruutan
pahentunut entisestään kirjoitti:
tuo puffaaminen, nyt ei enää pelkästään puffata lopputekstien päälle vaan jo itse elokuvan kuvan päälle tulee loppuvaiheessa teksti: NEXT: THE FAST AND THE FURIOUS TOKYO DRIEFT, niinkuin tuli kun katselin tuossa X-men 3:sta niin tuollainen tuli suoraan kuvan päälle.
Ei helvetti, jos tuo vielä toistuu, niin ens viikolla lähtee paketti vaihtoon, onneks Canal Digitalilla on muitakin paketteja joissa on leffakanavia (Showtime, KinoTV ja Silver..TCM:ää ei viitti katelella kun siinä ei ole suomenk. tekstejä mutta noissa muissa on).tuon Canal tilaukseni, ei viitti katella tahallaan mainoksilla "rampautettuja/raiskattuja" leffoja. Me maksetaan noista leffoista tavallaan kuukausittain, miksi emme saisi rahoille vastinetta ja katsoa niitä ilman helvetin kanavamainoksia? Onneksi asiakas voi äänestää lompakollaan, ehkä ne herää sit huomaamaan et olis kannattanu kuunnella asiakkaiden toiveita.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,1055731Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa
(Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys652572Nainen aion pilata elämäsi täysin, opetus sulle, että pelasit väärän ihmisen sydämellä.
Empatiani sua kohtaan katosi siinä kohtaan, kun teit tietoisen valinnan leikkiä mun sydämellä. Luulet olevas joku älykäs2411585- 941380
- 1241097
6 vkoa kulunut ilman sua
…ihme että olen vielä hengissä. 😔 Kyynelillä pessyt lattioita. Rakastan ja odotan sua ikuisesti❤️Projekti jäi kesken jo8901- 65882
- 66857
- 75798
Salailu jatkuu, poliisi tutkii
Nykyään Pienimäki toimii Ylitornion kaupunginjohtajana. HS tavoitti hänet puhelimitse. Pienimäki korosti, ettei ole enää17741