Lifestyle

aftershave

Mikähän on ollut tämän palstan tarkoitus alun perin ? Olisikohan se mahdollisesti keskustella erilaisista elämäntavoista ? Elämän tavoista ? Mitäköhän niihin kuuluu ?

Itsellä tulee mieleen esim. elämäntapaintiaanit ja viherpiiperöt, mutta voihan lifestylenä pitää myös köyhäilyä, tuhlailua, wattuilua, valittamista ja miksei myös tälläistä kyselemistä ?

20

1302

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Palstan tarkoituksesta

      Miten tää muka joskus on ollut elämää? Täysin kuollut palsta.
      Täälä kirjoittelesat vain itseänsä tärkeänä pitävät katkerat ihmiset.
      Mikään ei kosketa, kunhan saan vain oman mielipiteeni esille. Ei ihme et kato on käynyt.

      • aftershave

        sinä kirjoitat ? Katkerat ?


    • mia.mellow

      on vastata kysymykseen miksi ja mitä varten,koska siihen ei ole yhtä vastausta koskaan:)
      Selittäessä menee selkäranka ja vastatessa puolet elämää...

      Ps.pistäös pikkiriikkisen pienemmälle kysymyksien virtaa...kummarrus kuitenkin;)

      Ennakkoluuloissa saattaa kyteä se toinen puoli elämää!

      • joskus ollut elämää

        Viisastelu ei auta, kun palsta kuolee.


      • aftershave

        Toisen kysymysryppään vasta tein ja jo pitäisi muka virtausta pienentää ? ;)

        "Selittäessä menee selkäranka ja vastatessa puolet elämää..." Tämän muistan. Aika hyvä heittää moneen kohtaan.


    • Puhurix

      me kaffeelta tultiin, oli tarkoitus rakentaa Laiffi-niminen virtuaalimaailma baareineen, kylpytynnyreineen sun muine vermeineen.

      • aftershave

        Täällä ne baarit ja tynnyrit olivatkin


      • Puhurix
        aftershave kirjoitti:

        Täällä ne baarit ja tynnyrit olivatkin

        piti kuitenkin rakentaa.


    • perskuti

      Tämä palsta on "vara huuhaa".
      Huuhaa palsta oli niin tukossa,ettei muita vaihtoehtoja enirolta löytynyt...

      Huuhaa oli monen monta kertaa eniten kirjoitettu palsta, joten jotain piti tehdä, mutta mukavaahan täälläkin...

      Tuo naisten iloinen "tirskunta" ei häiritse minua ollenkaan.
      Vai onkohan sittenkin vika oman koneen teknisellä puolella?
      Kun käännän kajarit kaakkoon, niin kuuluu voimakasta tirskuntaa, ja tehdessäni päinvastoin...Koko kone hiljenee.

      Ei muuta kuin kone huomenissa huoltoon:=)

      • aftershave

        Senhän loi Martti Innanen joka kyllästyi siihen, että ei saanut keikkaa rakastamansa jatsin tiimoilta, ja päätti alkaa tekemään huttua aivottomille.
        Brandi sisälsi jossain vaiheessa monen moista sälää, mm. alkoholisoituneen pässin, jota Innanen kuljetti ympäsi valtakuntaa näytillä, ja suksee oli mahtava.

        Suomi-Isännät raahasivat emäntänsä pällistelemään tanssilavoille, kuinka kännissä oleva pässi kusi pitkin lavaa, voiko olla mitään hauskempaa?

        Huuhaa-palsta lienee jatkumoa tälle hauskanpidolle, ja sillä tuskin on mitään tekemistä lifestylen kanssa. Pikemminkin geenien.


    • hengailua? Elämantapa...jokaisella ihmisellä on jonkilainen tapa elää eli elämäntapa. ;)

      • aftershave

        Voihan sitä olla hyvä tavaton sentään. ;)


      • aftershave kirjoitti:

        Voihan sitä olla hyvä tavaton sentään. ;)

        elämäntapa....elää tavatta... onnistuisikohan?
        Mutta, aika hämäräksi tän palstan alkuperäinen merkitys on ainakin minulle jäänyt. Onkohan maalaisuus elämäntapa?


      • mia.mellow
        TaikisN kirjoitti:

        elämäntapa....elää tavatta... onnistuisikohan?
        Mutta, aika hämäräksi tän palstan alkuperäinen merkitys on ainakin minulle jäänyt. Onkohan maalaisuus elämäntapa?

        kaukokaipuille,meren äärille,pienille kalliokummuille,lintujen jättöille,kuumille kiville,kuiville maille ja tuskien teille.


      • mia.mellow kirjoitti:

        kaukokaipuille,meren äärille,pienille kalliokummuille,lintujen jättöille,kuumille kiville,kuiville maille ja tuskien teille.

        tuosta kertomastasi tuli mieleen Myrskyluodon Maija :)


      • mia.mellow
        TaikisN kirjoitti:

        tuosta kertomastasi tuli mieleen Myrskyluodon Maija :)

        ja hienoa,että Lindman sai palkinnot:)


    • kunhan partavesi ei haise Mennenille.

      No jaa, on siin toinenki ja kolmaski vaihtoehto. Meinaan noille lemuille. Toinen on Old Spice ja se kolmas on joku Diörin tai jonku muun kauheen hianon suunnittelijan haju.

      Palstan tarkotuksena on saada S24:lle lisää käyttäjiä et saavat myytyy lisää mainostilaa.

      Eks sää sitä viäläkään oo tajunnu? HÄH, taidat olla joku idealisti.

    • aftershave

      Melkein kolmen ja puolen vuoden jälkeen on todettava, että eipä näytä tämän palstan tarkoitus avautuneen. :)

    • NNNNNNNNNNOL

      A

    • J K

      EI MIKÄÄN

    Ketjusta on poistettu 12 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. "Miko Bergbom, miksi euron bensa maksaa kaksi euroa?"

      Valtakunnan suurin kaupallinen porvarimediakin kyselee nyt miksi perussuomalaisset ovat rikkoneet tärkeimmän vaalilupauk
      Maailman menoa
      195
      6711
    2. SDP: "On hyvä että bensiinin hinta nousee"

      Suurin oppositiopuolue SDP on mielissään siitä, että bensan hinta nousee suomalaisille. https://www.iltalehti.fi/polit
      Maailman menoa
      194
      3446
    3. Mistä ihmeestä sitä viirasi?

      Oliko tuo Timo Kalima hyvä silmälääkäri? Mikähän hänen silmiinsä osui kun piti mennä tuollaista tekemään. Kaikki näytti
      Jyväskylä
      26
      3209
    4. "Mieheksi ja naiseksi hän heidät loi."

      Räsäsen tuomio on iso harppaus woke-valtioksi. – Tässä maassa on nyt selvästi kiellettyjä sanoja ja ajatusrikoksia. –
      Maailman menoa
      165
      2150
    5. Partamies hoi!

      En aio häiritä jos on mukavampi olla hiljaa tai jos siellä kaukana sinun paikkakunnalla on jo joku hoito. Miten olisi re
      Ikävä
      40
      1727
    6. SDP haluaa tappaa maaseudun - bensan hinta mahdollisimman korkealle

      Maaseudulla auto on välttämätön asia, ja lähes kaikilla on bensa-autot. Kuinka tyhmä pitää olla jos äänestää demareita?
      Maailman menoa
      85
      1687
    7. Outoa toimintaa Tuhannen taalan yrittäjällä

      Ihmiset ympäri Suomen on kyselleet, että miksi tämä yrittäjä hoitaa ilkivalta-asiaa netissä kun se kuuluisi poliisille.
      Haapavesi
      116
      1414
    8. Martina Aitolehti pistää luun kurkkuun Erikoisjoukot-kouluttajalle - Ei usko tätä!

      Martina Aitolehti on persoona, joka herättää monessa tunteita. Hänen yksityiselämänsä on noussut kohuotsikoihin mm. eläm
      Suomalaiset julkkikset
      14
      1046
    9. Etkö vieläkään ole löytänyt ketään??

      😅😅😅😅😅😅😅
      Ikävä
      114
      918
    10. Riiko Sakkinen läväyttää totuuden - Tästä syystä keskeytti Farmi-kuvaukset

      Riikon toiminta hämmensi... Kuvataiteilija teki yllättävän päätöksen ja halusi lopettaa Farmi Suomi -leikin kesken. Rii
      Tv-sarjat
      16
      905
    Aihe