Eilen eduskunta tuli taas duuniin lyhyehköltä joululomaltaan.
Heti alkuun osoittivat kansalle kaapin paikan. Ulkona oli Ensolaisia ja he vain keskustelivat seksuaalisesta häirinnästä omassa piirissään.
Minusta ainutlaatuisen törkeää!
Heti alkuun osoittivat kansalle kaapin paikan. Ulkona oli Ensolaisia ja he vain keskustelivat seksuaalisesta häirinnästä omassa piirissään.
Minusta ainutlaatuisen törkeää!
Vastaukset 4
Vanhimmat
Tästäkin näkee kuinka tämä valtaeliitti vain elostelee omissa ympyröissään. Heillä ei ole oikeasti mitään järkevää tekemistä, puhumattakaan työstä. Siellä sitten kähmitään toisia ja juoruillaan. Voi pyhä jysäys, että on rappiolla Suomen tulevaisuus. Tänä päivänä oikeilla työpaikoilla ei varmasti ole aikaa mihinkään häirintään. Kaikilla on niin kädet täynnä työtä, että energia menee kyllä työntekoon eikä joutavaan.
Nekin huuhkajat, jotka siellä eduskunnassa jumalattoman kalliilla palkalla istuvat, karkottavat varmasti ulkonäöllään kaikki miehet ja sen tapaiset. Miehet siellä on pääosin kalkkiksia ja ylipainoisia plösöjä, joilla ei varmasti pelitä enää mikään. Kuvittelevat vaan, että joku heitä muka häiriköi, unta näkevät, helvetin kotkat ja punanokat.
suomen kansapienois koossa: eli kaikki rappio mitälöytyy eduskunnasta on löydettävissä myös suomen kansasta.
Kemin möyhkäjengi haluaa valtion tukea itselleen ja samalla haluavat vaikeutaa liimapuuteollisuutta muualla suomessa: oman edusn tavoittelu ja piittaamattomuus ei siis ole vain kansanedustajien pahe.
Kuvitelma siitä, että voi aina laittaa vastuun muiden maksettavaksi mädättää koko kansaa...
Piikkiq
ps. sosialismi on rikos ihmiskuntaa vastaan
on teoriassa Suomi pienoiskoossa. Vaan ei käytännössä. Moni edustaja ei ole tehnyt päivääkään kunnon työtä saati elättänyt itsensä sillä. Toinen juttu on siinä, että puolueiden johto määrää, miten yksittäisen on äänestettävä ja mistä hän saa puhua.
Onhan tuo kemijärveläisten lähetystön asia hieman omituinen. Valtio on jo sanonut, että se ei tee mitään, ja nyt he tulevat pyytämään, että valtio tekisi jotain.
Liimapuuteollisuudesta en tiedä mitään, joten en sanokaan siitä mitään. Ihmettelen vain, miten sille riittää puuta, joka ei samoista metsistä otettuna riitä sellulle.
Tähän voisin myös kysyä, onko Paperiliitto saanut liian isot palkankorotukset ja joita ny näin maksetaan takaisin.
Voisitko tarkentaa minkä sortin rikos se sosialismi mielestäsi on? Onko mahdollisesti muut ismit oikeudenmukaisia?