Ihan kohta alkaa tuhatvuotinen valtakunta. jeesus syntyi noin v 4000, sitten kului 2000 v ja viimeinen seitsemästä tuhannesta vuodesta kuuluu tuhatvuotiselle valtakunnalle. Aikojen merkit ovat täyttymässä, kaikki profetiat. Lukekaa Mormonin kirjaa niin tiedätte. Samoin Raamatussa mainitaan vertaus öljypuusta. Kohta on viimeiset hetket OTTAA vastaan pelastus. MAP- kirkko tarjoaa aitoa palautettua evankeliumia ja pelastuksen tosi oppeja. Tulkaa sunnuntaina kuulemaan. Kohta on myöhäistä. Se on varma. Kirkko kasvaa koko ajan, onneksi, sillä yhä useammat saavat pelastuksen.
tuhatvuotinen valtakunta
aito totuus
9727
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
4000 vuotta mistä lukien? Onko kyseessä meidän käsityksemme vuosista vai mitä "vuosia" tarkoitat?
Kun se tuhat vuotta on kulunut? Mitäs sitten?
no,ne 144000-tuhatta valittua on päässyt taivasten valtakuntaan,ja me muut kävistellään siellä Lusiferin kievarissa,ketä nyt vielä silloin on?näinhän ne eri lahkojen saarnaajat väittävät??
Mormoneilla ei ole mitään tekemistä kristillisyyden kanssa.
MAP- kirkkoa johtaa itse Jeesus Kristus, Kuinka sanot, ettemme ole kristittyjä? Lisäksi meillä on oikea oppi kolminaisuudesta, ja palautettu alkuperäinen Jeesuksen Kristuksen evankeliumi. Maailman ajallinen olemassaolo tulee olemaan 7000 vuotta. Aatami ja Eeva olivat ensimmäiset ihmiset. Jeesus syntyi v 4000 maapallon luomosesta, 2000 vuotta on kulunut ja viimeinen tujatvuotinen alkaa pian. Maailmaa luotaessa otettiin ainetta, mikä on iankaikkista. Siksi kaikki ei suinkaan ole 6000 vuotta vanhaa nyt, vaan maailma luotiin silloin vapaasta aineesta. Radioisotoopit ym ovat täyttä harhaa kuten suuri osa ihmisen omista tiedekeksinnöistä, ne ovat aitoja, mitkä Jumala on innoittanut. Hän on käyttänyt paljon kaikkien uskontokuntien edustajia keksintöjen tekoon, esim Bell, Edison, Gutenberg ym. Nyt elämme viimeisiä aikoja. Joutavuuksien jauhamisen sijasta olisi keskityttävä saamaan pelastus. Paholainen estää tätä löytämistä kaikenlaisilla harhoilla. Ikävä kyllä monet näistä paholaisen juonista selviävät liian myöhään monille ihmisille. MAP- kirkko on ainoa tosikirkko maan päällä ja tiedän, että se on totta.
kristus?koskas se on maanpäälle tullut!tosin,hän sanoi tulevansa pian,mutta en usko että hän sinne MaP.kirkon joht.tuli?aivan sairaita nää sun vuosiluvut sun muut,toivon ,että säilytät järkesi jos ,sitä vielä on??voi helv.kaikkea hölm.vielä nykypäivänä!!!!!
Kristus johtaa MAP- kirkkoaan profeettansa kautta. Tämä selviäisi sinulle pyhistä kirjoituksista.
kerroit aiemmin,että kristus johtaa MAP-kirkkoa,mutta nyt kerroit,että profeettansa kautta!kuka tää profeetta on?pyhissä texteissä ei mainita sanaakaan mistään MAP-kirkosta,eikä muistakaan huuhaa jutuista!kumpi se johtaja sitten onkaan aito kristus vai tää sijainen????
MAP- kirkkoa johtaa itse Jeesus kristus. Hän on asettanut yhden miehen kerrallaan maan päälle kirkon presidentiksi, johtajaksi, näkijäksi ja ilmoituksensaajaksi eli profeetaksi. Nyt hän on presidentti Monson tästä lähtien, kun Hinckley kuoli. Yleensä hän on ollut virkaiältään vanhin apostoli. Hänet asetetaan tehtäväänsä kätten päälle panemisella, kuten kaikki muutkin kirkkomme virkailijat. Yleiskonferensseissa ja jokaisessa vaarnakonferenssissa ja seurakuntakonferenssissa äänestetään puolesta ja vastaan kohottamalla käsi. Näin henkilöllä täytyy olla koko kirkon hyväksyntä takanaan.
Meillä on siis elävä profeetta, Jumalan puhetorvi maan päällä. Nyt tarvitaan ilmoitusta enemmän kuin koskaan aikaisemmin, sillä meno kiihtyy ja elämme viimeisiä aikoja.