Okei, fetissini on minulle vaikea, mutta vastustamaton, en vaan voi sille mitään. Tykkään pitää vauvanvaippoja normaaleiden vaatteiden alla, ja tiedän , että on muitakin, mutta häpeän tätä suuresti, enkä voisi kuvitellakaan, että kukaan muu tietäisi (haluaisin, mutta en vain ikinä paljastaisi). Mutta, tästä ei ole kyse, vaan tarvitsisin apua, sillä eräänä iltana baarissa tapasin poikakaverini, päälläni oli vain lyhyt mekko, ja sukkiksieni alla vain teippivaippa, fetissiini kuuluu pitää (ERITTÄIN HARVOIN USKALLAN) vaippaa julkisesti. Tällä kertaa vain poikakaverini VARMASTI huomasi sen, kun kosketti minua, ei vain maininnut siinä "yleisön keskellä", häpeän niin, etten ole vastannut hänelle puhelimeen, mitä voisin kertoa selitykseksi? Pliis! Auttakaa! KUKAAN, edes hän, ei saa ikinä tietää! Vaikka tavallaan unelmoin tästä, totuuden esiintulo paljastuukin minulle erittäin tuskaiseksi... :(
Nolona vaipoissa
18
8271
Vastaukset
- toisaaltaan
ymmärrän sinua. Kannattaisi olla ehkä ihan niin kuin ei olisi mitään tapahtunutkaan. Tuskin poikakaverisi sitä ottaa enää jälkeenpäin puheeksi.
Hänelläkin, kuten meillä kaikilla muillakin on varmasti jotain salaisia "fetissejä", joita ei haluta/kehdata paljastaa. - petra9887
jos poikaystäväsi jotain kysyy (eikä välttämättä edes kysy), niin sano vaikka, että kuukautiset alkoi yllättäen, ja ennen baariin lähtöä et kerennyt kauppaan, niin oli pakko laittaa sellanen järjettömän paksu yöside, kun kotoa ei muuta löytynyt. jos poika vaan tunnusteli (ei nähnyt), tuskin osaa erottaa vauvan vaippaa ja yösidettä toisistaan, miehet kun ei juurikaan tee tuttavuutta naisten kuukautissuojien kanssa.
- Nimetön
Fetissi ja mielestäni kannattaa olla omansa kanssa sinut ja jos kerta sinulla on poikaystävä, niin miksi sinä et sille kerro omastasi mieltymyksestäsi, sillä voihan olla että hänkin kiinnostuu asiasta, mutta jos hän ei sitä hyväksy, niin sinulla oli väärä poikaystävä...
- aito tunne
parasta on panna suorakaidevaippa aitoihin muovihousuihin siitä tulee iloinen turvamieli.
soita minuulla on aivan valtava valikoima hienoja suorakaidevaippoja ja muovihousuja.
050 5436714 terv janne 52v - Ut-el-ias
tsau! Saatko fetissisi kickisit vain, jos vambu on salassa; et halua jakaa fetiä kundis kaa?
- carina-tv
..-eiköhän meillä kaikilla ole jotain fetisseja joitka vaan syystä tai toisesta kiihottaa, olet nainen ja ppääset ehkä helpommalla kun joku mies kertoisi kumppanilleen että tykkä pitää naisten kuukautissuojia esin pikkareiden alla tms. ;)
- että naiseni
käyttäisi vaippoja saisin varmasti jonkin sortin orkut tjn...ja nyt mieleni tekis tulla sinulle vaihtamaan vaipat ja ehkä pestä ja talkita pieni vauvanpyllysi :)
- vaippoja
Minusta sinun kannattaisi ottaa asia puheeksi, ellet sitten pääse fiiliksiin vaippojesi kanssa nimenomaan silloin, kun se on salaisuus. Jos oikeasti haluaisit, että poikaystäväsi hyväksyisi sen, kannattaa ottaa puheeksi. Jossain vaiheessa saattaa alkaa harmittaa, että silloin vuosia sitten et kertonut, koska kynnys kertoa kasvaa koko ajan. Fetisseistä ei pääse eroon, sen voin sulle vakuuttaa. Ajattele, jos poikaystäväsi innostuisikin asiasta ja jopa haluaisi sinun pitävän vaippaa silloin tällöin.
Toisaalta, jos sinulla oli vain vauvanvaippa, poikaystäväsi ei sitä kuukautissuojasta pystyisi erottamaan, mutta jos teippivaippasi oli aikuisten vaippa, se on sen verran iso, että kannattaa ehkä ottaa puheeksi. - anniina0001
Mun poikafrendi taas sai mut innostuun näistä, joten miksei toisinkinpäin? Välillä menee kyllä liiallisuuksiinkin, kun pitäis kokoajan pitää, ja jokapaikassa... :(
- Vaippaveli
Hei!
Ymmärrän täysin kuinka vaikeaa asiasta on kertoa toiselle, varsinkin jos luulee, että on ainoa jolla on erikoisia mieltymyksiä. Itseäni harmittaa, kun en aikanaa puhunut asiasta ja nyt voin vaippailla vain yksin ollessani. - Supernight
Minä olen mies ja minulla on fetissi isoihin terveyssiteisiin. Eli periaatteessa aika samantyyppinen asia. Ymmärrän sinua hyvin. Minäkin olin pitkään kertomatta asiasta tyttöystävälleni, mutta mieli teki kovasti. Siteen vain sattui omasta mielestä sopiva tilanne ja kerroin asiasta. Tottakai se oli ensin vähän shokki rakkaalleni, mutta hän otti sen yllättävän hyvin.
Asiasta kannattaa keskustella ihan rauhassa niinkuin itsestä hyvältä tuntuu. Ainakin minun rakkaani hyväksyi asian ja jonkun ajan päästä asiasta voitiin jutella ilman ihmeellisempää jännitystä. Myöhemmin hän jopa toteutti fantasiani ja pyysi minua laittamaan siteen. Tuntui todella hyvälle saada laueta hänen kosketuksestaan ja samalla saada lisänautintoa omasta fetissistä.
Jos poikaystäväsi todella rakastaa sinua, hän varmasti ymmärtää. Ehkä ajan kanssa voitte nauttia yhdessä asiasta. Se ei kuitenkaan ole häneltä pois, mutta sinä saisit siitä iloa. - supernight
Tuli mieleeni, että meillä on aika samanlainen tilanne molemmilla. Jos haluat tai tarvit ymmärtävää juttukaveria tämän asian tiimoilta, niin voin antaa mailiosoitteen. sillain voidaan jutella anonyymisti mutta luottamuksella. Varmaankin helpottaisi kun saa jutella. Kumppanin kanssa ei välttämättä viitsi ihan kaikkea puhua siltikään.
Kerro jos kiinnostaa. - vaippapoika3
hei! itse kanssa käytän vaippoja,oli tosi vaikeaa kertoa omalle kullallekkin. jäin vähän niin kun kiinni kun hänellä oli mun vanha puhelin lainassa jossa oli jotain vaippa viestejä rupes sit kyselemään niistä. no sitten kerroin totuuden ja oli kyllä ihan hyvä nyt saan käyttää vaippoja ilman että pitää salata sitä häneltä :)
- Minna734
Minullakin on samankaltainen fetissi mutta minä taas nimenomaan toivoisin sen olevan osana seksileikkiä. En saa kiksejä pelkästään siitä että kuljeskelisin vaipoissa itsekseni, tosin olen joskus tehnyt sitäkin. Tällä hetkellä vaan ei ole sellaista samalla lailla pervoa kumppania joka innostuisi asiasta:)
- Lenkkeilijä2
Heips Ninni,
Sinähän rohkea olet ollut kun uskalsit mennä vaipat jalassa baariin :) Tuo vaippojen käyttö julkisella paikalla on tuttu tunne, tuntuu samaan aikaan häpeältä mutta myös jännittävältä. Vaikka olenkin vaippaillut julkisesti vain pidempien takkien kanssa jotka peittävät vaipan kohouman, niin silti on jännittävää huomaako kukaan vaippaa housujeni alla. Tai vaikka ei huomaisi niin on jännittävää tuntea vaipan pehmeyden ihollaan ihmisten keskellä, eikä kukaan tiedä vaipan olevan jalassa. Vaippailen itse melko harvoin, mutta lähes aina julkisella paikalla.
Rohkaistuin tänä talvena käymään kaupungin järjestämässä laskiaisriehassa vaipat jalassa. Lähtiessäni laskiaisriehaan, laitoin vaipan paksujen toppavaatteideni alle jottei vaippaa huomaisi. Mennessäni laskiaisriehaan minua jännitti jonkin verran, sillä tapahtumassa kävi vuosittain useita tuhansia ihmisiä enkä ollut koskaan ennen vaippaillut näin ison ihmismassan keskellä. Pystyin olemaan kuitenkin tyynenä itse tapahtumassa, tietäessäni ettei kukaan voinut tietää minulla olevan vaippaa jalassani. Tosin oli jännää jutella parin tuttavan kanssa, joihin törmäsin tapahtumassa :)
Juodessani kahvia, laskin samalla pissat vaippaan. Pissaa tuli niin paljon, ettei vaippa jaksanut imeä kaikkea ja tunsin pissan valuvan sääriä myöten lähes kenkiin asti. Onneksi toppahousut eivät kastuneet ulkopuolelta, sillä olisin hävennyt silloin silmät päästäni :p Loppu hyvin kaikki hyvin, luikin tämän jälkeen kotiin eikä kukaan huomannut mitään. - minä vaan
No kuinkas kävi? Kerroitko asiasta poikaystävällesi? Miten kävi?
Minullakin on vähän samanlainen tilanne ja mietin uskallanko kertoa fetissistäni rakkaalleni. - ninni89
en pystynyt, eikä siitä ole edes tullut puhetta.
- Anonyymi00018UUSI
Eihän se vaippa tytöillä ole mikään kauhistus kun vuotosuojia käytetään muutenkin,menkatkin tuntuu joillekkin tytöille olevan kauhistus,silti niitä on joka naisella,eli aivan normaalia.
EI miehet tiedä ilman katsomatta millainen suoja tytöllä on.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita
Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat956674Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka
jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur4096410SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"
Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden1614711Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien913624Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal963571Kun täällä kysytään aina vaan naisilta
Niin nyt kysytään miehiltä. Mies, voisitko ottaa kumppaniksesi naisen joka nostaa enemmän penkistä kuin sinä? Tienaa en663442Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!
Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr103282Tiesitkö? Tämä suomalainen keksi Elämäni biisi -sarjan - Viinin lipittely mainittu!
Tiesitkö? Elämäni biisi on suomalainen formaatti ja sen takana on Petja Peltomaa. Hänen kynästä ovat lähtöisin myös mm.03000Epäonnistunut "Tuppurais-operaatio" kaatoi Purran hallituksen
Persut yrittivät viimemetreillä häivyttää omaa täydellistä epäonnistumistaan syyttämällä opposition edustajaa nimettömil31825Ostaisitko sinä rempattavan asunnon Italiasta tai jostain muualta ulkomailta, mistä?
Ella Kanninen on tehnyt Italiassa asuntokaupat. Hän kertoo Instagramissa kierrelleensä viime kesänä Toscanassa katselema161409