Himmler tuumaili tovereilleen kerran, ettei holokausti ole mitenkään mukava asia, mutta jonkunhan se on tehtävä. Tehdäänkö se nyt, vai jätetäänkö se jälkipolville?
Juutalaikysymykseen en sen kummemmin halua ottaa kantaa, mutta tämä ylevä Himmlerin ajatus tulee mieleeni, kun seuraan muslimeiden toimintaa yhteiskunnassamme.
Juutalaikysymykseen en sen kummemmin halua ottaa kantaa, mutta tämä ylevä Himmlerin ajatus tulee mieleeni, kun seuraan muslimeiden toimintaa yhteiskunnassamme.
Vastaukset 22
Vanhimmat
laahaa jo pahasti. Kunto ei kestä enää vastustella islamisteja sen enempää kuin muitakaan uhkia. Kaikki aika ja voimat menevät sen vahtimiseen, että rahat pysyvät tukevasti eliitin taskussa. Jäsenistölle jäivät vaalivoitosta vain orjatyö, kurjuus ja kahleet.
ei vastusteta enää kun niitä jotka vielä jaksaa jotain vastustaa.
Ne vie lukijan aina mukanaansa ja Waldenin poliittisia kantoja voi arvella.
Mutta tekstin arvoa ei vähennä sekään ,jos lukija ei ole kaikista yhteiskunnallisista,varsinkin maahanmuuttopolitiikkkaan ja Eu:hun liittyvistä asioista Pekan kanssa samaa mieltä.
Vaan silti hänen kirjoituksensa ovat ylipäätänsä muutenkin hyvää ja arvokasta.
Uskaltaisin jopa väittä että teksti on paikoitellen peräti niin sanottua "suurta runoutta".
Miten taitavan tiivistunnelmaisesti ja kuin "meafyysisesti" Pekka ilmaisee asian tässäkin kirjoituksessaan Heinrich Himmlerin kuolemattomien sanojen kautta.
Kyse on vähän samasta kuin vaikkapa Mozartin pianokonserttojen kuuntelussa.
Ne jäävät soimaan mieleen...
Mikä ei vähennä tippaakaan Pekan kirjoitusten arvoa tuoreina,usein syvän riipaisevina ja aina yhä uutta yllätyksellisyyttä täynnä.
Tuottaen mitä suurinta lukunautintoa.
Kriitikko P-S lehti
minulla olisi sinulle taas uudet pikkupökät ja ne on takuulla mehukkaan käytetyt.
Terv.Sirkka-mummi T:re
tunti sitten kaukajärven onnenpäivissä...
tiskin ali tulen heti.PEKKA
toi tampereen konsertti väliin. Sielä oli niitä "oikeita ihmisiä" paikalla sadottain. T:Kalle
persu joka sanoo mitä ajattelee.Ihailija!
käy kunhan elvistelelet.Bandidoskin kusee teidät nurin mennen tullen...Rantatiellä käynyt!!!
estää Waldenia livahtamaan suljetulta oastolta koneelle.Vaasan Piirimielisairaala PSYKIATRI
SINUA voi äänestää.TYTSY Rauma ,Rooma,Pariisi
Tiettyjen asioiden järjestämiseksi.MAIJA Geneve
ja harjoitellaan yhdessä...
Vielä kerran kokeilemaan? Mahtuuko joukkoihin?
-Ritter Von Greimm jr
Euroopppa nousuun...
kirjoituksissa sain taas valtavan Erekion varsikin tuossa HIMMLER kohdassa
sitten vaan laserpiste itähelsingin yössä maahanmuuttajien pomppaan...
Kansanjohtajaksi ja haluaisin kuulla hänen puhuvan JUlKISESTI.
Vastarintalikkeen kenraali Lahti/Suomi Suomalaisille.
Homoavioliittojen kannalla?
Asemalla ja Walden oli asiakkaani.
Tunnn miehen hyvin ja hän otti aina "kultasuihkun"ennen panoa...
Pekalla oli myös tavattoman pieni PILI mutta maksoi reilusti esim."kultasuihkun" lorottamisesta naamalleen.
Äänestän häntä varmasti!
Miss
DOMINA H:ki
Upeita otoksia laatukirjailija elovaaran kirjasta, voi voi !!! t. urea unto
Sen verran kunnioitan kristillisiä arvoja että en hyväksy homoliitoille kirkon siunausta. Muuten en pode sen kummempaa homofobiaa, eikä se tässä puolueessa olisi oikein suotavaakaan. Pääkaupunkiseudulla tuntuu kovasti puppulipojat hoitelevan puolueen asioita ja ymmäärtääkseni hyvin hoitavatkin.