Virtsarakon tulehdus

Nolo...?

huomenna meen lääkäriin vissiin virtsarakontulehdus...

En tajuu, mutta mua nolottaa IHAN SIKANA mennä terkkariin itkeen että kirvelee pissatessa...! Vaikka ainut ihmine en todellakaan ole joka näistä kärsii... :/

2

4196

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • turha hävetä

      Tämä tulee nyt liian myöhään, mutta vastaanpa kuitenkin.

      Ei ole mitään syytä nolostella virtsarakontulehdusta. Sitä on sekä miehillä että naisilla, lapsilla, nuorilla, aikuisilla ja vanhuksilla. Ja monista eri syistä. Kylmettymisestä, operaatioista, seksistä (sekä itse aktista, että sp-taudeista), huonosta hygieniasta, ..hyvästä hygieniasta huolimatta.

      Virtsarakontulehdus kirvelee pissatessa, se on tulehduksen oire. Sille voi tehdä vain sen, että käy "itkemässä" terkkarilla tai lääkärissä, ja saa labralähetteen ja lääkityksen, tai lääkityksen heti ihan ilman labrojakin. Näin se menee.

      Turhaan nolostelet. Labraan kun menee, niin siellä on moni muukin pissapurkin kanssa jonossa, tai ainakin menossa hakemaan sitä pissapurkkia, että saa näytteen jätettyä. ..kun kirvelee pissatessa. Pää pystyyn ja turha kainostelu pois. :)

      • Raven1989

        Itsellä oli joskus virtarakon tulehdus, oudointa oli se että en menny lääkäriin vaikka joka kerta kun kävin kusella niin kirveli sen verran että hakkasin nyrkkiä aina seinään. Tein kaiken aina normaalisti, söin, nukuin, kävin vessassa, poltin tupakkaa paljon. Syy ei oo varmaanka siinä, menin sitten lääkärille ku alko vituttaan kun oli jo kärsiny siitä melki puoli vuotta, ei muuta ku lääkäriin ja kusitesteihin, ensinmäinen oli kuulemma virheellinen ja sanovat että tän virtsa testin mukaan sun virtsan mukana tuli paljon valkoaisoluja, lääkäri sano että jos haluat päästä kerrasta niin juo vettä paljon, no enköhän sitten juonu vettä sen verran että rakko turpos ja meinas kusi nousta päähän, sitten kun kävin kolmannen kerran lääkärissä se sano että "Teillä on ilmeisesti ollu virtsarakon tulehdus, mutta tän testin mukaan teillä ei näy mitään jälkiä siitä että olisi vielä", no ei oireita ei mitään ollu vuoteen sitten armeijan testeihin sama juttu täysin terve henkisesti ja fyysisesti. En tiedä enkä oo varma mutta meni ehkä itsestään ohi.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma

      Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.
      Maailman menoa
      259
      2727
    2. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      17
      2197
    3. Israel euroviisujen 2.

      Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is
      Uskonnot ja uskomukset
      339
      1934
    4. Persujen puoluekokous 2026

      Missä ja Milloin pidetään ?
      Maailman menoa
      105
      1659
    5. Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?

      Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois
      Maailman menoa
      96
      1599
    6. Mun mielestäni on tosi loukkaavaa

      Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra
      Ikävä
      208
      1313
    7. Mikä se viehättävin

      Asia on kaivatussasi?
      Ikävä
      67
      1220
    8. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      25
      1141
    9. Mikä kaivatussasi

      Viehättää ulkoisesti ja mikä sisäisesti?
      Ikävä
      50
      1103
    10. Rakas nainen ymmärsin

      Että minun pitää pitää kiinni sinusta. Haluan, että sä olet onnellinen. Olet mulle se oikea ja mä sulle. Rakastan Sua yl
      Ikävä
      75
      1083
    Aihe