ILTAA!

Älkää säikkykö älkää pelätkö heitä.Herra,teidän Jumalanne,joka kulkee edellänne,sotii teidän puolestanne.5.Moos.1:29-30.Meillä ei ole tänäkään mitään pelkoa,Herra todella sotii meidän puolesta,ei tuomitta,annetaan Herran tuomitta.

4

175

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Psalmit:
      91:7 Vaikka tuhat kaatuisi sinun sivultasi, kymmenen tuhatta oikealta puoleltasi, ei se sinuun satu.

      • sanat ja todellisuus.

        Onhan ne hienoja sanoja, mutta kun se sattuu.
        Vääryys sattuu aina ja varsinkin kun se kohdalle sattuu.
        Eletään vaan tässä todellisuudessa.


      • sanat ja todellisuus. kirjoitti:

        Onhan ne hienoja sanoja, mutta kun se sattuu.
        Vääryys sattuu aina ja varsinkin kun se kohdalle sattuu.
        Eletään vaan tässä todellisuudessa.

        Nuo Vanhan Testamentin kohdat on käsitettävä hengellisessä ulottuvuudessa. Se on haavoittumaton. Sieluamme ja ruumistamme voidaan toki haavoittaa.


      • Armahdettu syntinen
        KTS kirjoitti:

        Nuo Vanhan Testamentin kohdat on käsitettävä hengellisessä ulottuvuudessa. Se on haavoittumaton. Sieluamme ja ruumistamme voidaan toki haavoittaa.

        Suomi24.fi:n hengellisillä palstoilla on ihan sairaita jumalattomia yksilöitä tuottamassa omaa sairasta tekstiään. Kristuksesta todistaminen ei ole helppoa, koska vihollisemme saatana on likaisen sorkkansa kanssa joka raossa.

        Sielujemme vihollinen on paitsi valheen isä, myöskin sekoittaja. Hän hääri orjiensa avulla kaikkialla missä Jeesusta Kristusta julistetaan syntisten pelastukseksi.

        Nyt lopun ajalla vihollinen on erittäin valppaana, etteivät ihmiset uskoisi Jeesuksen lunastustyöhön, ja pelastuisi hänen kauttaan taivaaseen.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nasima löi Jussille luun kurkkuun

      Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse
      Maailman menoa
      286
      7064
    2. Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"

      jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r
      Maailman menoa
      54
      4971
    3. Pitkän linjan yritysjohtaja: Suomen tapahtumat eivät ole Aasian kärkiuutinen

      Viimeaikaista kohua on käytetty sisäpoliittisena lyömäaseena, Thomas Zilliacus sanoo. – Koska asiaa kuitenkin kommentoi
      Maailman menoa
      100
      4491
    4. Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa

      SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli
      Perussuomalaiset
      10
      4300
    5. Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta

      Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s
      Maailman menoa
      43
      3808
    6. Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun

      ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta
      Maailman menoa
      120
      3682
    7. Demarit ovat oikeasti törppöjä eli heikkoälyisiä

      ja todistavat sitä päivittäin täällä lapsellisilla jutuillaan. Kauheasti on hehkuttaneet kuinka demarien kannatus vaan
      Maailman menoa
      68
      3646
    8. Perussuomalaiset eivät harrasta maalittamista kuten vasemmisto

      Huomaa tässä keinotekoisessa "rasismi"-kohussakin kuinka vasemmistolaiset maalittavat Perussuomalaisia. Me emme vastaava
      Maailman menoa
      27
      3549
    9. SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat

      Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha
      Maailman menoa
      71
      3323
    10. Maataloustuet voi poistaa, naudan tuottajahinta pompsahtanut 25 %

      Enää ei tarvitse veronmaksajien tukea, koska maajussi saa lihasta nyt hyvää hintaa. https://yle.fi/a/74-20198739
      Maailman menoa
      59
      2480
    Aihe