Charlie's Angels II

Oli mahtava!!! Musiikit oli tosi hyvin valittu, sopi kohtauksiin ku neula silmään. Ehdottomasti ainaki yhtä hyvä ku ykkönen, ehkä jopa parempi. Käykää ihmiset kattomassa!!!!
5552
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

HEH! Minusta se taas oli todella huono sen takia koska melkein kaikki hypyt,taistelut yms kohtaukset oli todella naurettavasta tehty =/
Ne vaan loikki pitkin seiniä ihan kuin josssain naruissa xD
Ainut mikä siinä MINUN mielestäni oli hyvä oli ne 3 naisnäyttelijää =D
Mutta kyllä sen ihan kerran kattoo,mutta ykkösosa oli ehkä vähän parempi.
Mutta jokainenhan tykkää erilaisista elokuvista =)

Äänestä

no mun mielestä se oli kyllä huonoin leffa mitä on vähään aikaan tehty...kohtauksissa tyhmää huumoria, ja alun "rekka-hävittäjä" kohtaus ihan naurettava.....ihan hyvää perjantai-illan hömppää mutta ei missään nimessä elokuvateatterissa, menee vaan rahaa lippuihin...ja kaiken lisäks aina siin tuli joku äijä jostain sellases tyhmässä taisteluasennossa...:)...mä repesin aina ku niin kävi...

Äänestä

kävin katsomassa leffan eilen.elokuvassa oli parhaat puolensa,mutta paljon sitä vanhaa....parhaat kohtaukset oli Bruce williksen ja Pinkin pienet roolit.pidin paljon myös motorbike-kohtauksesta.Dylanin menneisyys oli hyvin keksitty.ja c.s.i kohtaus oli huvittavan paljon saman kaltainen kuin c.s.i-sarja.mutta kaiken tämän jälkeen suurimmat naurut tulivat vasta pilalle menneissä kohtauksissa.
kouluarvosanaksi antaisin 8.

Äänestä

...eli kumpi parempi?

Tuntuvat nimittäin jakaneen kansaa aika paljon. Olennaisin ero näyttäisi olevan että se mikä tehdään Matrixissa tosissaan tehdään Enkeleissä kieli poskessa. Ja tästä nyt ollaan sitten montaa mieltä.

Itse arvostan näitä elokuvia tasan yhtä paljon (eli en niin hirveästi), mutta taidanpa olla myös sitä mieltä että bullet-timet ja MTV-soundtrack sopii kikattaja-enkeleille paremmin. Tekijöillä kun tuntuisi olevan edes jonkinlaista itseironian tajua.

Patsastelua ja turhanpäiväistä coolnessiahan nämä kummatkin tulvivat, mutta Angelit tekevät sen rehellisesti cooliuden takia. Matrix sortuu tekopyhyyteen perustellessaan efektejä muka olennaisena osana tarinan sisäistä universumia.

...ja syyttääköhän joku matrisisti minua nyt herjauksesta?

Äänestä

Demi Moore... *wau* Ei tarvinne sanoa enempää! Vauhdikas ja viihdyttävä elokuva, ehdottomasti parempi kuin ykkösosa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Minni kirjoitti:

Oli mahtava!!! Musiikit oli tosi hyvin valittu, sopi kohtauksiin ku neula silmään. Ehdottomasti ainaki yhtä hyvä ku ykkönen, ehkä jopa parempi. Käykää ihmiset kattomassa!!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu