USA on upea maa!

http://www.iltasanomat.fi/uutiset/ulkomaat/uutinen.asp?id=1485922

On upeaa, että jokainen voi hankkia käsiaseen ja ryhtyä suoraan toimintaan jos vitutuskäyrä nousee tarpeeksi korkealle!
Suomihan muutenkin matkii jenkkilää monessa asiassa, joten meillekin pitää saada vielä nykyistäkin vapaampi aselaki!
Eivätpä tyhjäntoimittaja-kansanedustajatkaan enää uskaltaisi rellestää kansan verorahoilla niin paljon kuin nykyään...
5264
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

muuttua.

Äänestä

Usa on maailman napa. Se on maailman oikeudenmukaisin valtio.
Jos yrität nyt jotenkin harveerata Usa:ta niin taidatkin olla kommari??.Pitäisikö sinusta tehdä ilmoitus Ulkoasiainministeriöön , he kyllä toimittavat sinut Cia:n käsiin pääset sitten sinne Guantanamon keskitysleirille , kommari Kuubaan sinne sinunlaiset Terroristit joutuvat. Pistetään säilöön muutamaksi vuodeksi
niin eiköhän asenteet muutu ja arvostat taas tätä demo-
kratiaa.

Äänestä

  • niin ,jos olet kirjoitti:

    kommunisti niin voisit muuttaa Ameriikkaan ja liittyä sikäläiseen puolueeseen.Varmaan on enemmän jäseniä kuin täkäläisessä puolueessa.Eipä tarvitsisi itekseen olla. http://fi.wikipedia.org/wiki/Yhdysvaltain_kommunistinen_puolue

    Usa kapitalismin harhakuvako , onko jenkeistä tullut kommareita ?.
    Kauppaa käydään kovasti Kommari-Kiinan kanssa, keskitysleiriä pidetään kommari-Kuubassa, öljyä tuodaan kommari-Venetzuelasta .Mihin voi enää nykyään luottaa , onko George W. Bush piilo-kommari, joka pyrkii romahduttamaan länsimaiden talous-kasvun ,josta sitten Kiina hyötyisi jotenkin ?? .Pitäiskö ilmoittaa Ulkoasiainministeriöön ??.

    Äänestä

Kyllä olen samaa mieltä. Jos jossain vaiheessa alkaa tuntumaan niin epätoivoiselta, että voisi ottaa itseltään hengen, niin sitä ennen hoitaisin kyllä päiviltä muutaman tusinan pummeja ja punikkeja.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


USA USA USA!! kirjoitti:

http://www.iltasanomat.fi/uutiset/ulkomaat/uutinen.asp?id=1485922

On upeaa, että jokainen voi hankkia käsiaseen ja ryhtyä suoraan toimintaan jos vitutuskäyrä nousee tarpeeksi korkealle!
Suomihan muutenkin matkii jenkkilää monessa asiassa, joten meillekin pitää saada vielä nykyistäkin vapaampi aselaki!
Eivätpä tyhjäntoimittaja-kansanedustajatkaan enää uskaltaisi rellestää kansan verorahoilla niin paljon kuin nykyään...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu