Rapu ja Veskari-ystävät vai viholliset

koettu on

Onko muilla ravuilla veskarisukulaisia,-ystäviä tai -työkavereita, joiden kanssa tulette erityisen hyvin juttuun?

Entä toisinpäin? Onko veskaria, jonka kanssa taitat peistä jatkuvasti?

Yleisesti ottaen tulen juttuun vesimiesten kanssa, heitä on ystävinäni ja työkavereinakin. Vain kaksi veskarisukulaistani ovat niin kilpailunhaluisia ja syyttävät omista virheistään aina muita, etten voi sitä sulattaa.
Ehkä rapu ei tule pitemmällä tähtäimellä toimeen veskarin kanssa.

4

1342

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • firerose

      mä olen rapu,äiti on vesimies ja isukki leijona...ja hyvin pärjää.Ystävissä myös näitä horoskooppimerkkejä. Ei kai ne merkit oikeesti vaikuta mitään?

    • veskari ihmisten kanssa

      Miul onpi muutama veskariystävä ja sitte kavereita on veskareina. Tokihan niiden kanssa tulee aina välillä jottai pientä sananpatinaa mut ei sen pahemmii.

    • VeskariN

      Minun paras ystäväni on rapu horoskoopiltaan. Tullaan loistavasti juttuun, eikä riidellä melkein koskaan. En voisi saada häntä parempaa ystävää.
      Nyt tosin asuu eri paikkakunnalla, kuin minä itse. Silloin kun asuttiin vielä samalla paikkakunnalla, näimme joka päivä ja olimme todellakin ylimmät ystävät. Nykyään pidämme yhteyttä paljon internetin ja puhelimen välityksellä ja näemme kerran, pari vuodessa.
      Myös miespuolinen paras ystäväni on rapu. Hänen kanssaan voimme keskustella ihan kaikesta. Hän on ihanaa ja raikasta seuraa arjen keskellä. Minulla on siis rapuja todella läheisinä ihmisinä.

    • rapu-82

      Ollaan toisiamme kateltu jo 3 ja puoli vuotta ja hyvin on mennyt!
      Toki riidelläänkin aina välillä, lähinnä miehen baari illoista kun en itse pääse mukaan..
      Eli olen tyypillinen mustasukkainen rapu ja mies vapaudenhaluinen vesimies, mutta kumpikin ollaan sovinnonhaluisia eikä kovin isoja riitoja aiheesta kuitenkaan tule.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kaksi vuotta

      Sitten mä ihastuin suhun päätä pahkaa, kun meillä klikkasi heti ekasta päivästä lähtien. Et varmasti tunne samoin ja tek
      Ikävä
      18
      4221
    2. Raamatun kiroukset ja uhkaukset osoittavat sen ihmisperäisyyden

      "Se sanotaan galatalaiskirjeessä, että jos joku levittää väärää evankeliumia: "...jos joku julistaa teille evankeliumia
      Hindulaisuus
      503
      2350
    3. Onko kenellekään muulle käynyt niin

      Että menetti tilaisuutensa? Kaivattu oli kuin tarjottimella, osoitti kiinnostusta vahvasti, silmät ja olemus täynnä rakk
      Ikävä
      142
      1871
    4. Onko hän elämäsi rakkaus?

      Itse olen sitä mieltä että kyllä se näin taitaa nyt olla
      Ikävä
      76
      1484
    5. Tekisin mitä vaan että

      Pääsisin eroon susta.
      Ikävä
      158
      1456
    6. Alahan tulla paikkaamaan tekojas

      Ja lopeta se piilossa oleminen. Olet vastuussa mun haavoista. Vien asian eteenpäin jos ei ala kuulumaan.
      Suhteet
      9
      1254
    7. Nainen, vaikka olen ja asun yksin

      Saan silti seksiä aina kun tahdon. :/
      Ikävä
      106
      737
    8. Olisitko maailmani?

      Ajattelen sinua ja pelkään välillä, että olenko antanut sinulle liikaa kannettavaksi. Olenko vaatinut sinulta aivan liik
      Ikävä
      34
      724
    9. Mies miten tämä

      Tilanne ratkaistaan?
      Ikävä
      27
      711
    10. Lähdetkö nainen joku päivä mun kanssa Anttilaan?

      Katsomaan sisustustarvikkeita ja sit mentäisiin matkatoimistoon katsomaan matkoja?
      Ikävä
      25
      691
    Aihe