Onko muilla ravuilla veskarisukulaisia,-ystäviä tai -työkavereita, joiden kanssa tulette erityisen hyvin juttuun?
Entä toisinpäin? Onko veskaria, jonka kanssa taitat peistä jatkuvasti?
Yleisesti ottaen tulen juttuun vesimiesten kanssa, heitä on ystävinäni ja työkavereinakin. Vain kaksi veskarisukulaistani ovat niin kilpailunhaluisia ja syyttävät omista virheistään aina muita, etten voi sitä sulattaa.
Ehkä rapu ei tule pitemmällä tähtäimellä toimeen veskarin kanssa.
Rapu ja Veskari-ystävät vai viholliset
4
1334
Vastaukset
- firerose
mä olen rapu,äiti on vesimies ja isukki leijona...ja hyvin pärjää.Ystävissä myös näitä horoskooppimerkkejä. Ei kai ne merkit oikeesti vaikuta mitään?
- veskari ihmisten kanssa
Miul onpi muutama veskariystävä ja sitte kavereita on veskareina. Tokihan niiden kanssa tulee aina välillä jottai pientä sananpatinaa mut ei sen pahemmii.
- VeskariN
Minun paras ystäväni on rapu horoskoopiltaan. Tullaan loistavasti juttuun, eikä riidellä melkein koskaan. En voisi saada häntä parempaa ystävää.
Nyt tosin asuu eri paikkakunnalla, kuin minä itse. Silloin kun asuttiin vielä samalla paikkakunnalla, näimme joka päivä ja olimme todellakin ylimmät ystävät. Nykyään pidämme yhteyttä paljon internetin ja puhelimen välityksellä ja näemme kerran, pari vuodessa.
Myös miespuolinen paras ystäväni on rapu. Hänen kanssaan voimme keskustella ihan kaikesta. Hän on ihanaa ja raikasta seuraa arjen keskellä. Minulla on siis rapuja todella läheisinä ihmisinä. - rapu-82
Ollaan toisiamme kateltu jo 3 ja puoli vuotta ja hyvin on mennyt!
Toki riidelläänkin aina välillä, lähinnä miehen baari illoista kun en itse pääse mukaan..
Eli olen tyypillinen mustasukkainen rapu ja mies vapaudenhaluinen vesimies, mutta kumpikin ollaan sovinnonhaluisia eikä kovin isoja riitoja aiheesta kuitenkaan tule.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1247664
Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta
Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t404416törniöläiset kaaharit haaparannassa
isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/373912Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!
https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu4082047Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi731647- 321487
- 351478
Hajoaako persut kuten 2017?
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011217813.html Tämä on totisinta totta. Persut on murroksessa. Osa jättää puolueen1881214Anteeksi kulta
En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv121148Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."
Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:121073