- Miksi Perussuomalaiset puolueessa ei suvaita asiallistakaan keskustelua puolueen ongelmista ja toimintavoista?
- Miksi puoluetta hallitaan Pohjois-Korealaiseen tyyliin?
- Onko vain yhdellä ihmisellä sananvapaus tässä puolueessa.
- Päättääkö yksi ihminen kaikesta, jopa rahan käytöstä ja on se oikein?
Pro-Oppositio / Tiedoitus / [email protected]
- Miksi puoluetta hallitaan Pohjois-Korealaiseen tyyliin?
- Onko vain yhdellä ihmisellä sananvapaus tässä puolueessa.
- Päättääkö yksi ihminen kaikesta, jopa rahan käytöstä ja on se oikein?
Pro-Oppositio / Tiedoitus / [email protected]
Vastaukset 3
Vanhimmat
livahti painovirhe, osoite on siis: [email protected]
Keskustelua ei sallita, koska yksimielisesti valittu puheenjohtaja, joka sai eduskuntavaaleissa yli 19000 ääntä, EI VOI OLLA KOSKAAN VÄÄRÄSSÄ.
Puolueen valtavat rahavarat eivät saa joutua vääriin käsiin, eli eliitin ulkopuolelle. On valitettavaa, että kentälle on lain mukaan pakko antaa edes jotakin. Toivottavasti lakia siltä osin pian korjataan.
Vain yhdellä miehellä on puolueessa aivot, siksi hänellä on myös täydellinen sananvapaus. Kun esim. tällä palstalla sanotaan: "Me puoluejohdossa olemme keskustelleet", se tarkoittaa selko suomeksi: Minä Timo Soini olen mielessäni miettinyt ja päättänyt. Eli "Olen kova mies, päätän kaikesta yksin", kuten Soini radiossa muutama päivä sitten sanoi.
Kyllä, yksi ihminen päättää siis kaikesta, myös rahan käytöstä. Vaalibudjetti on yhden miehen päässä ja hän kertoo sen tiedotusvälineille, kun katsoo ajan sopivaksi.
Jos uskallat olla tässä mainituista asioista erimieltä, perusdiktatuurin kävelevä kopiokone pistää sinut verikoiriensa haukunnan saattelemana periferiaan.
Yksimielisesti ennen puoluekokousta valittu puheenjohtaja,puolueen puheenjohtajan suosikkipoju,siis "lahjakkain toimija koko liikkeessä" ja luopuva suuruus pohjanmaalta päättävät ihan kaikesta.
Seläntakana naureskelevat avoimesti uudelle juoksupojalleen siis nykyiselle puoluesihteerille.
Nuorisojohdon toimesta verrattu kertakäyttöiseen käsinukkeen,joka saa palkan suunsa kiinnipitämisestä ja silmiensä ummistamisesta.
Kovalla kädellä muistutetaan,ettei mitään valtaa ole edes omassa vaalipiirissään,siitä esimerkkinä Vaasan tapaus:
Vaasassa oli tuleman maakuntamediaa kiinnostava pohojalaasittain korskea uuden piirin perustamiskokous.
Nöyryttääkseen puoluesihteeriä medialle ei oltu viitsitty vaivautua edes ilmoittamaan ko. tilaisuudesta ja paikalle olivat pikakomennuksella saapuneet vain R.Rabb veljensä kanssa.
Kyllä pojat näyttivät kerralla kaapinpaikan ja liekanarun pituuden Ossi rukalle.