Palsta on hiljentynyt viime viikkoina mukavasti ja se vähäkin keskustelu on koskenut lähinnä turvallisimpia korkorahastoja. Lisäksi pari keskustelijaa on avautunut siitä, kuinka typerää osakkeita ja osakerahastoja on ostaa. Kohta alkaa siis olla näiden ostoaika käsillä!
Oston aika kohta
Hetki vielä...
5730
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
kai käsität, kukaan ei anna oikeita neuvoja.
hetkessä haaskalla on liikaa syöjiä herkut loppuvat.
Nyt kannattaa vaania sopivia potteja, kun käteiskassa kunnossa..
itselläni on aika vahva usko noihin rahastoihin,kotiutin viimevuoden lopulla omia sijoituksia,2 vuodessa plussaa 4000 euroa,nyt aion hajauttaa alkupääoman kehittyviinmaihin,ovat aika edullisia tällä hetkellä mutta tulevaisuudennäkymät hyvät,en odota äkkirikastumistavaan tähtään 2-3 vuoden sijoitusaikaan,nuo voitot laitan ihan vain odottamaan parenpiaaikoja korkotilille
Mutta älä odottele liian pitkään.
Kohta päästään sijoittamaan ja sitten seurataan kiimatipat vehkeen päästä valuen sijoituksien arvoa... On tämä hienoa elämää!