jutteletteko te jeesuksenne/jumalanne/luojanne kanssa useinkin?
sori kun tulee monta kyssäriä putkeen, mut koittakaa kestää vaikka aivokapasiteetti loppuisikin kesken näin monesta kysymyksestä.
uskikseet!
8
367
Vastaukset
- Partunut
Mikäö ihmeen aivokappasitetti?
Jeesus on meidän Äitiaivomme, oman nimen ja persoonan ja ajettelun pitäminen on SYNTI!
Sanoo Raamattukin..
tee parannus, lobotomia ja tule Uskoon, ilman kondomia
tv:Partunut- puusilimä
no mutta jutteleksää sen jeesuksesi kans?
millon siitä tuli nainen? - partna
puusilimä kirjoitti:
no mutta jutteleksää sen jeesuksesi kans?
millon siitä tuli nainen?Tappakaa siis lapsista kaikki pojat ja tappakaa myös jokainen nainen, joka on maannut miehen kanssa. (4 Moos. 31:17)
- puusilimä
partna kirjoitti:
Tappakaa siis lapsista kaikki pojat ja tappakaa myös jokainen nainen, joka on maannut miehen kanssa. (4 Moos. 31:17)
jotenkin epäselvä?
minä en muuten tottele raamattua. - wieriewriewriweriweri
"tee parannus, lobotomia ja tule Uskoon, ilman kondomia"
Aah, lobotomia. Siksikös uskovaisten on vaikea hahmottaa maailmaa ja uskovat todellisuuden sijaan ties mihin? - ei pölkky eikä knihti eikä ...
wieriewriewriweriweri kirjoitti:
"tee parannus, lobotomia ja tule Uskoon, ilman kondomia"
Aah, lobotomia. Siksikös uskovaisten on vaikea hahmottaa maailmaa ja uskovat todellisuuden sijaan ties mihin?Ruvetkaa pölinän sijasta uskomaan. Lukekaa pyhiksiä, rukoilkaa. Kristuksen valo koskettaa jokaista halukasta. Pyhä henki tulee seuraksi MAP- kirkon konfirmaatiossa. Sitä ennen Kristuksen valo koskettaa. Lukekaa ja viisastukaa. Hukkaatte aikaanne älyttömyyksissänne. Pelastuksenne vaarantuu maailmallisella menolla.
samalla viisiin kuin hengitän, että pysyn elossa. :))))))
- oi ellah
juu jatkuvaa keskustelua tottakai Jeesus on mun paras ystävä.vastaus sinulle maailman napa ja älykköjen yliälykkö.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1791766
- 108987
- 94874
Koillis motor
Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa19693- 52674
ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla
Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann42578Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?
Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m166531Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..45518Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä25497Rydman sivuutti mutupohjalta asiantuntija-arviot tutkimusrahoitusta myönnettäessä
Onko Rydman sopiva tai kykenevä toimimaan ministerinä? Ei ole. Ministerit ovat joutuneet puhuteltaviksi vähemmästäkin;193466