Perikunta vaatii, ettei Hobbit-leffoja tehdä

lfkjsdaflsdkaöj

Ilmeisesti Tolkkarin perikunnalle ei raha kelpaa...

5

1150

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Derekki
      • Rahanippu

        Mitä perikunta sössöttää, Tolkienha ne kirjat väsäs ja nää yrittää pistää rahoiks NLC:n kustannuksella?

        Nyt on varmasti suurinosa NLC:n puolella tässä jutussa.. :\


      • Rahanippu
        Rahanippu kirjoitti:

        Mitä perikunta sössöttää, Tolkienha ne kirjat väsäs ja nää yrittää pistää rahoiks NLC:n kustannuksella?

        Nyt on varmasti suurinosa NLC:n puolella tässä jutussa.. :\

        Tais olla melko vanha tää subjekti jo? 3 kuukautta myöhässä mutta minkäs teet.


    • Perikunta ei selittele miksi ei saisi tehdä mutta voisi arvata etteivät halua antaa tehdä koska elokuvista vastaa sama yritys joilta he samanaikaisesti yrittävät periä maksamattomia rahoja sen 4 miljardin edestä vai miten paljon niitä perittäviä olikaan.

      Lisäksi Tolkienin kirjat myyvät vuodesta toiseen ja perikunta pokkasi takuulla isot rahat TSH filmatisoinnista niin ei luulisi olevan rahasta pulaa ennestäänkään.

      Sääli sinänsä. Mielläni elokuvat näkisin...

      • ...

        TSH leffat ovat tuottaneet 6 miljardia dollaria eli noin 4 miljardia euroa, joista perikunta haluaa 150 miljoonaa. TSH leffat tulevat tuottamaan vielä jokusen miljoonan, koska blu-ray julkaisut odottavat vielä lukkoonlyömistä. Miettikääpä TSH leffat teräväpiirtona, ah..

        Uskon, että New Line Cinemalla on sellaiset asianajajat, että saavat tukittua mahdolliset porsaanreijät Tolkienin perikunnan ja NLC:n sopimuksesta, jolloin perikunta jää nuolemaan näppejään ja Hobitti leffoja aletaan kuvaamaan.

        NLC on tosin valitettavasti tunnettu siitä, että sillä on ollut vuosien saatossa muutamia suksien ristiin menemisiä juuri raha asioissa. Nyt viimeistä edellisenä oli TSH tiimoilta Peter Jacksonin kanssa eripuraa rahoista.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!

      "Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti
      Maailman menoa
      177
      17134
    2. SDP palauttaa Suomen kansalle kulta-ajat

      Hyvinvointivalto on pääosin SDP:n ja osin myös Maalaisliiton rakentama. Hyvinvointivaltion ylläpito edellyttää oikeude
      Maailman menoa
      289
      15424
    3. Polttomoottoriauto tulessa parkkihallissa Tampereella

      Pystyy näkemättä jo sanomaan, koska sähköautoissa ei ole palavia nesteitä lainkaan. Ihme ettei polttomoottoriautoja ole
      Maailman menoa
      92
      10950
    4. Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %

      Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy
      Maailman menoa
      143
      10626
    5. Älkää vassarit kuvitelko, että Marinin kulta-ajat palaavat

      Vaikka demarit voittaisivat seuraavat vaalit, se ei palauta Marinin taskut-täyteen-kelasta-aikaa takaisin, ei voi eikä h
      Maailman menoa
      117
      9479
    6. Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.

      IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla
      Maailman menoa
      28
      8116
    7. Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta

      Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump
      Maailman menoa
      29
      8115
    8. 206
      6662
    9. Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija

      https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua
      Maailman menoa
      198
      6368
    10. Ohhoh. Kokoomusvirkamiehen mukaan Suomessa ei ole työttömyyskriisiä

      Kun kokoomuksen johtama hallitus epäonnistuu täydellisesti talouspolitiikassaan, niin aikaisemmin erittäin pahaksi määri
      Maailman menoa
      35
      5958
    Aihe