Zero-Matti haparoi omistajapolitiikassa

Mannertenvälinen nahjus Zero-Matti Vanhanen osoitti taas, että hänellä ei ole pääministerin homma hanskassa.

Kaikesta paistaa täydellinen substanssin ja kompetenssin puute. Tämän Zero-Matti yrittää nyt peittää öykkäröimällä eduskunnalle ja aivan asialliselle opposition välikysymykselle.

KEPUn sisälläkin on vähintään kaksi linjaa siitä miten Stora Enson Kemijärven tehtaan sulkemiseen pitää suhtautua. Hauskinta muuten on, että Kemijärven vastarintaliikkeen vetäjä on Kemijärven kaupunginhallituksen KEPUlainen puheenjohtaja Heikki Nivala! :)))
Puoluesihteeri Konna-Korhonen haluaa hallitukselta aktiivisuutta estää tehtaan sulkeminen.

Zero-Matti heikkona ja päättämättömänä keskittyy siihen, että ei tee mitään. Tällä hän haluaa välttää virheiden teon.

Taitaa olla, että ei näe Zero-Matti enää pääministerinä ja KEPUn puheenjohtajana tämän vuoden juhannusta. Sen verran kovat paineet puheenjohtajan vaihtoon alkavat kentällä olla.

5

329

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Käänsin kaiken

      päinvastoin Känän kirjoituksesta ja tarkistin asian.

      Näin on. Hallitus antoi tukevan oppitunnin oppositiolle. Keskustalainen pääministeri Matti Vanhanen hoiti homman järkevästi ja harkiten.

      Hienoa.

    • on niin että

      Vanhanen on oikeassa ja opposition kelkkaan hypänneet kepulit väärässä.

      Pitää vain toivoa, ettei petturikepuleiden pikkunäppärä politikointi haittaa keskustaa kunnallisvaaleissa. He nimittäin tekevät nyt vasemmiston vaalityötä.

    • Maalaisliiton Jeesus

      Kemijärvellä kepu kompuroi kovasti.

      Kaikki sataa Lapin toisen suuren puolueen Vasemmistoliiton laariin. Tätä Kepun Kemijärven petosta eivät lappilaiset heti unohda.

    • Ruahahahahahahaa

      kepu vetää oppositiota turpaan 6-0 ja Häkämies laskee lukua.

      Buaaaahahahahahaaaa !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

      • kepulainen

        poliitikko on epäluotettava, oman edun tavoittelija, ylimielinen tavallista kansaa kohtaan ja ennen kaikkea riistäjä tavallista palkansaajaa kohtaan.
        Se nähtiin tämän päivän puheenvuoroissa ja eilen jossa keskusta, kokomuksen tuella toteuttaa vuosisadan tulonsiirron maanviljelijöille ja perheyrityksille, perintöveron poistuessa näiltä.
        Voiko enää enenpää eriarvoistaa eri yhteiskuntaryhmiä.
        Tässä maassa on niin härski hallitus että niiltä voi odottaa tämän jälkeen mitä hyvänsä.
        Sydämmettömiä ja kylmiä ihmisiä koko sakki.
        pääministeri, valtionvarainministeri ja puolustusministeri sopisivat hyvin Kaurismäen leffaan, mies ilman omaatuntoa.


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      67
      1232
    2. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      42
      901
    3. Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että
      Maailman menoa
      336
      701
    4. Rakastan häntä

      Jumala, rakastan häntä. Haluan olla hänen omansa. Hänen vierellä. Halata häntä.
      Ikävä
      51
      661
    5. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      116
      646
    6. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      638
    7. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      101
      625
    8. Naiselle Kuuleppa Tämä

      Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä
      Ikävä
      38
      605
    9. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      76
      592
    10. Onko mun toinen

      Puoliskoni täällä, huhuuu 😍❤️ Ihanista ihanin 😚😚
      Ikävä
      56
      574
    Aihe