Lipposelle kaikki kunnia. Siinä on mies, joka ei puhu turhia, mutta sen minkä puhuu, puhuu asiaa. Paavo Lipponen, olet viisas ja fiksu. Näet Suomen tilanteen laajemmalti kuin nykyiset kyläpolitiikot. Historia on sanova Sinusta, että Sínulla on näkemystä, jota ei aikalaisillasi ollut. Näillä nykyruikuttajilla sitä ei ole. Lipponen, pidä pintas, sillä Sinuun hiljainen enemmistö luottaa!!!
Lipponen, OLET tulevaisuus!
zed
3125
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Kirjoittaja on todellinen vitsinikkari.
Ton Lipposjutun kirjoitti Lipponen ite, eikä kukaan muu. Tulee Pohjois-Korean hallitsija mieleen. Toivon muuten, että kumpikin olis jo menneisyyttä, että pääsis kirjoittaan sitä historiaa.
Usko propagandan tehoon lisääntyy, kun lueskelee näitä Zedin kaltaisten demareiksi aivopestyjen, puberteettiseen idolikaipuuseen jumittuneiden höperöiden kirjoituksia.