Perustakaa

Kunnalliset sähköyhtiöt - mm. Hämeensähkö - kaupattiin ulos ja sen seurauksena hilattiin sähkön hinnat pilviin.

Paluu tulevaisuuteen.
2275
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Koitapa saada energiaosuuskunnallesi voimalalupa sähkön tuotantoa varten. Ei saata olla maailman helpoimpia tehtäviä :)

Äänestä
  • Jos enemmistö suomalaisista maksaa järjettömiä summia sähkön siirrosta ja sähköenergista, ei olisi mikään ongelma päättää kansallisesti kuluttajien omistaman sähköyhtiön luvista. Emmehän ole lampaita. Vai olemmeko?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


energiaosuuskuntia!? kirjoitti:

Kunnalliset sähköyhtiöt - mm. Hämeensähkö - kaupattiin ulos ja sen seurauksena hilattiin sähkön hinnat pilviin.

Paluu tulevaisuuteen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu