Susan,Susan...

Kyllä on kansan ääni kellossa muuttunut. Kukaan ei uskalla Ruususesta sanoa enää poikkipuolista sanaa, ettei joudu viesti poliisin tutkintaan.

Aiemmin naisparka haukuttiin lyttyyn, nyt ollaan Vanhasen kimpussa.

Kansa on tyhmää, ei ihme että poliitkot naruttaa.
2106
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

On kyllä kummalline käänne ja se todistaa että enin osa täällä kirjoittelevista on vain paskaraukkiksia jotka eivät tosi paikan tullen uskalla seisoa mielipiteensä takana mitä Susaniin tulee, pelkäävät polliisia.
Voi tsiisus kraisus, mitä sakkia.
Mattia sitten haukutaankin sitäkin raaemmin.
Todella sikamaista.

Äänestä

tehdä, törkeä.

(ei voi olla laiton mielipide; Suomessa on kai mielipiteen vapaus ja kansalainen ei voi tuntea sen rajoja)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Oijoi kirjoitti:

Kyllä on kansan ääni kellossa muuttunut. Kukaan ei uskalla Ruususesta sanoa enää poikkipuolista sanaa, ettei joudu viesti poliisin tutkintaan.

Aiemmin naisparka haukuttiin lyttyyn, nyt ollaan Vanhasen kimpussa.

Kansa on tyhmää, ei ihme että poliitkot naruttaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu