Vain oman edun tavoittelijat ja gangsterivaltiot kuten Britannia ja Usa ilmoittivat tänään suoran tukensa Kosovolle. Monet kieltäytyvät suoraan tunnustamasta, ja loput viisaudessaan odottavat selvästi mitä Venäjä tekee..
http://www.verkkouutiset.fi/juttu.php?id=122867
http://www.verkkouutiset.fi/juttu.php?id=122867
Vastaukset 6
Vanhimmat
Oikeastaan Usa avasi jälleen Balkanin ruutitynnyrin. No jos jotain tästä seuraa, on syyllinen helppo löytää, Usa.
Balkanille ja sitten katsotaan kuka selviää voittajana.
?
Mitä tekemistä Venäjällä on Kosovon kanssa?
Onko teillä tietoa? Vai vaivaako jokin itsetuntoanne? Ettei vaan olisi lääkkeet ottamatta ja iso peikko mielessä?
Kosovo on maakunta joka itsenäistyy - koska tarvitsee omaa vapautta ja rauhaa.
Ei tässä Venäjän kanssa ole mitään tekemistä - menkää hölmöt rajalle katsoman hekoja! Buaaan!
Ja mitähän tekemistä USALLA on tässä asiassa.Ettei vaan olis tullu ihan niinkuin vahingossa perustettua ISO TUKIKOHTA vieraan valtion alueelle.
Kuten uutisesta näkee muut odottelee kiltisti mikä Venäjän kanta tulee olemaan, ihan selvästikin.
Miksi Venäjä on Serbian puolella? Vain siksi, koska USA on Serbiaa vastaan.
Suurvallat ottelavat vain vain sanallisella tasolla.
Serbia muistuttaa kovin edesmennyttä nationallista Suur-Saksan natsihallintoa.
Serbia haluaa liittyä luonnovaroiltaan maailman rikkaimman maan holhottovaksi syystä, että se on köyhä ja mitätön tynkä Juogoslavia ilman Venäjän apua.