Pitäisikö lestadiuksen

herätä ja ehdä hengellistä työtä hallituksen jäsenille, etteivät riitelisi naisten kanssa eikä heiteltäisi humalassa lumihankeen.
170
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Onko sinulla jotain hampaankolossa lestadiolaisia vastaan, kun koko ajan syytät lestadiolaisia kaikista maailman vastoinkäymisistä ?

Lestadiolaiset ottavat vastaan sen, mikä tullakseen on. Niin vaikeat kuin helpommat ajat.
Lestadiolaiset eivät iloitse toisten vaikeuksista.

Toisten ihmisten vaikeuksilla retostelu on osoitus sielun sairaudesta, oman sisimmän mustuudesta joka lahottaa sisältäpäin.

Jokainen voi saada sovinnon itsensä kanssa, mutta ei ketään väkisin pelasteta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


hengellinen johtaja kirjoitti:

herätä ja ehdä hengellistä työtä hallituksen jäsenille, etteivät riitelisi naisten kanssa eikä heiteltäisi humalassa lumihankeen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu