"Tämähän on niin kuin teinien kuhertelun jälkiseurantaa" valtiotieteen tohtori Jukka Tarkka napauttaa Matti Vanhasen kohukäräjistä.
"Ainakin minun silmissäni Vanhasen maine kärsii, koska tämä osoittaa huonoa harkintaa."Tarkka lataa.
Valtiotieteen tohtori Jukka Tarkka on tämän hetken arvostetuimpia suomalaisen politiikan tutkijoita.
Matti Vanhasen naisseikkailuille nettimetsästyksineen, tekstiviestillä päättämisineen nauraa koko maailma. Jopa USA:ssa uutiskanava Fox News noteerasi Vanhasen seksiskandaalin näyttävästi, vaikka se ei maininnut sanallakaan Vanhasen taannoisesta USA:n matkasta.
Briteissä ja Ruotsissa Vanhaselle nauretaan yleisesti.
Tällaista markkinointia tekee KEPUn puheenjohtaja Suomelle.
Vanhasen menetetty maine
7
305
Vastaukset
- nauravat ja me
joudutaan siitä kärsimään - monessa suhteessa.
- ei kukaan usko
Sama se on ulkomailla. Siellä tunnistetaan, että oppositio lähettää kyseenalaista uutista maailmalle. Viikon päästä ei kukaan muista enää mitään. Kuiva roska lakastuu.
- voi voi voi voi
Tämä oli Suomen pääministeriltä erittäin harkitsematon teko. Vanhasen julkisuudenkipeys ja mediapeli ei tällä kertaa onnistunut, nyt oli pelimerkit väärät. Vanhasella ei ole muuta mahdollisuutta, kuin voittaa tämä käräjöinti, muutoin Vanhaselle käy tosi nolosti, jos häviää käräjät.
- häviää
vanhasen voitto käräjillä olis oikeuden (tasavertaisen ja rehellisen) tappio
- äijä vain
linnaan haamukirjoittajansa kanssa, mikäkin rahanpyydys ei muuta kun telkien taa vain, ihmisten elämästä ei tarvitse ilman lupaa kenenkään kirjoittaa .
- sama mitä
känän silmissä kärsii, jukka tarkka kaikkien alojen asiantuntijana on aina aukomassa päätään, ymmärtäähä sen hänen motiivinsa, samaa äärioikeistolaista porukkaa etkenon kanssa,hyi.
- Mr X
Jukka Tarkka on oikeassa. Tässä casessa Matti Vanhanen voi vain hävitä. Siis riippumatta mitä oikeus päättää.
Jo nyt negatiivisen julkisuuden määrä on ollut iso ja pahempaa on vielä tulossa.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ajattelen sinua nyt
Ajattelen sinua hyvin todennäköisesti myös huomenna. Sitten voi mennä viikko, että ajattelen sinua vain iltaisin ja aamu292578- 1322395
Vaistoan ettei sulla kaikki hyvin
Odotatko että se loppuu kokonaan ja avaat vasta linjan. Niin monen asian pitäisi muuttua että menisi loppu elämä kivasti141941Yritys Kannus
Mää vaan ihmettelen, julkijuopottelua. Eikö tosiaan oo parempaa hommaa, koittas saada oikeasti jotain aikaiseksi. Hävett151753Olen huolissani
Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis731297- 161286
- 1061254
- 93977
Syrjintäskandaali Lieksan kaupungin johdossa
Ylen valpas toimittaja kirjoittaa: Lieksan kaupunki kieltäytyi hyväksymästä Vihreiden venäläistaustaista ehdokasta Lieks137911Kuin sonnilauma
Taas on Virkatiellä kova meteli keskellä päivää. Ei siinä kyllä toisia asukkaita yhtään ajatella. Tullaan yhden asuntoon20893