kirjoittajilla riittää hyviä selityksiä, kun vastaavat kirjoituksistaan viranomaisille.
Muuten nuo sairaat jutut jatkuvat ja sen sitä ei tulla sallimaan.
Muuten nuo sairaat jutut jatkuvat ja sen sitä ei tulla sallimaan.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Kuule Liperin ukko.
Siehän huuvat poliisi samalla tapaa kuin se Turun Mäenpää. Monestihan rosvot huutaa poliisia kovaäänisemmin.
muita neuvomaan ja uhkailemaan?
Etkös sinä häiriköi Perussuomalaisten palstalla jatkuvasti? Eikös ne sinun kirjoituksesi Soinista ampuneet pahasti yli? Joskus toivoisi, että tekisit tutkintapyynnön, jolloin sinunkin kirjoittelusi tutkittaisiin.
Sinun esiintymisesi ei mielestäni ole millekkään puolueelle eduksi.
Yritäppäs nyt miehistyä enemmän.
Pietun häiriköinti pitäisi ottaa eri palstoilla tutkimukseen,jos jotain tutkitaan.
Rivouksia ovat saaneet erityisesti Timo Soini,Tarja Halonen ja nyt on hampaissa oman kunnan naispuolinen kunnanjohtaja.
Joku jo sanoikin näillä palstoilla ,että IPU on saanut kiviriipan harteilleen.Se on pienen puolueen ongelma, tulijoita on vähän,joutuu huolimaan Pietun tapaisia pyrkyreitä,joista on todellisuudessa pelkkää vahinkoa.
Se on myönteistä,että kunnallisvaalien jälkeen Pietu häipyy häntä koipien välissä nolona sinne syrjäkyläänsä.
ja tuokaa esille ne myös esille kaikkien luettavaksi, mitä Pietu on kirjoittanut ja missä puhuu rivouksia.
Pietu vastaa ja myös pystyy kyllä vastaamaan sanoistaan, mutta vastaatteko te (sinä) ja pystyttekö vastaamaan, ilman seuraamuksia.
Olette joko pahasti sairaita, tai muuten päästänne pahasti vialla.
Pitäisikö Hannele erottaa jo ennen kesälomia ,herra Sivonen
nuo mainitsemasi "rivoudet" sillä vaikka säännöllisesti palstalla käyn juttujalukemassa, niin rivouksia tai vastaavia en ole vielä tavannut.