Minä ainakin mielelläni seuraan kyseistä sarjaa ja olen 28 v. eli eivät kaikki katsojat tosiaan ole mitään eläkeikäsiä tai koululaisia. Monet tuttunikin sarjasta tykkäävät, paljon mukavampi kuin esim tuhkimotarina jossa hirveätä heilumista ja ylinäyttelemistä. Ei hyvään sarjaan tarvita mitään fantasiaa, voi ihan todenmukaisilla tapahtumillakin hyvän sarjan tehdä. Ihanaa vaihtelua noiden venezuelaisten hössöjen jälkeen. Coraa näyttelevä Claudia on mainio näyttelijä, jonka sivut löysin netistä vastikään
http://www.claudiawenzel.de/
Lemmen viemää
20
2408
Vastaukset
- sarja lemmen viemää
Moi
Jos, hömppää haluaa katsoa, niin ei Lemmen viemää ole sieltä pahimmasta päästä ollenkaan.
Niin kuin tuolla ylläolevassa ketjussa kirjoitinkin (joka muuten poistettiin) en ole ikuna, kuin ehkä Venäjällä, nähnyt yhtä huonosti tehtyä sarjaa, kuin Tuhkimo tarina oli/on.
Yritin katsoa sitä, mutta ei iskeny, EI. Juuri tuo yli näytteleminen ja heiluminen, hössöttäminen, sekä heikot, halvat lavasteet oli kauheeta.
Onneksi siinä ”kaukossa” on myös muita näppäimiä off/on nappulan lisäksi ja kirjastossa kirjoja. - -----------------------
Minustakin tämä Lemmen viemää on tosi hyvä sarja. Olen 25-vuotias opiskelija, joten aamuisin (jos ei luentoja ole) on mukava nauttia aamiaista ja katsoa kyseistä sarjaa. Minua ärsytti noissa venezuelalaisissa telenoveloissa se ainainen naisen alistaminen...Aina jotain fyysistä väkivaltaa, raiskauksia jne.
Onneksi tuli Lemmen viemää! :)- Anonyymi
Kunhan tuota kan näytetä ikuisuuksia. Loppuu ideat aika äkkiä, kuten Salkkareissa yn.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kunhan tuota kan näytetä ikuisuuksia. Loppuu ideat aika äkkiä, kuten Salkkareissa yn.
Siis tuotakaan ja ym.
- mona_freak
Lemmen viemää on tosi hyvä sarja. Claudia on ihan hyvä mutta minun mielestäni Charlottea näyttelevä Mona on kuitenkin parempi. :) Lemmen viemäässä on ihanat alppimaisemat ja kaikki puhuvat selkeää saksaa. xD saksa
- kykbinbhb
Tämäkin jo liian kauan näkynyt televisiossa.
- Tintsku
Juu, Lemmen Viemää pyörii meillä edelleen ja pidän sarjasta. Nykyisistä tapahtumista se Beatricen lapsenvaihto ja seuraukset siitä oli koukuttavaa katsottavaa että milloinkahan Tom-vauva pääsee takaisin Tina-äitinsä luokse. Se aika tuntui ikuisuudelta mutta hyvin siinä loppujen lopuksi kävi vaikka kaikenlaista ikävää ehti tapahtua välillä. No Pahis-Beatricen taival siinä sarjassa päättyi. Paha sai palkkansa.
- Kauniitmaisemat
Itse Saksassa asuneena koukutuin sarjaan, kun jotan iltapäivä paussin piti olla ja emmeä ei esitetty, ( ylipäätään englantilaisia sarjoja ei Saksan tv näyttänyt),.
Suomessa katsoin sitä alkuun siksi, että ylläpidän saksankielen taitoja. - Sarjanseuraaja
Lemmen Viemää telenovela-sarjassa se hotellin keittiössä työskentely ei näytä oikein hygienian periaatteita noudattavalta. Siellä ne työntekijät hyörii ja kokkailevat ilman päähineitä ja suojakäsineitä. Oikeassa elämässä ei menisi läpi nuo työskentelytavat mutta fiktio- ja viihdeohjelmassa käsikirjoittajat eivät huomaa tällaisia seikkoja.
- Anonyymi
Esitetty Suomessa 6.12.2007 alkaen ja nyt taitaa olla menossa kahdeksastoista (18) kausi?
Eli kuinka monta kautta tuosta tulee vielä?- Anonyymi
Neljän vuoden päästä joulukuussa 2027 tulee jo 20-vuotta siitäkin, kun alkoi Suomessa tuo sarja :o
Miten äkkiä mennyt aika. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Neljän vuoden päästä joulukuussa 2027 tulee jo 20-vuotta siitäkin, kun alkoi Suomessa tuo sarja :o
Miten äkkiä mennyt aika.Onko tämäkin ikuisuus-sarja, kuten Salkkarit, Kauniit ja rohkeat yms?
- Anonyymi
Voisi tämänkin tilalle jo pikkuhiljaa tulla uutta? Vai mitä? 🤔
- Anonyymi
4:13-4:38 Kohdassa näkyy Lemmen viemää esittelypätkä (sarjahan alkoi Suomessa 6.12.2007)
https://youtu.be/atwvYFrvpec?feature=shared - Anonyymi
Muistatteko Tanjan?
https://youtu.be/N3y66Y-67_8?feature=shared
https://youtu.be/oxFcr3kUVyo?feature=shared- Anonyymi
Tanja Liebertz.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tanja Liebertz.
Tekeekö paluuta joskus sarjaan tai joku muu vanha hahmo?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tekeekö paluuta joskus sarjaan tai joku muu vanha hahmo?
Nyt minä kyllä suutuin tuohon ohjelmaan.
Idiootti Henry jatkaa rikollisen äitinsä suojelua. Ihan törkeetä.
Toinen asia: Se Vincent toljottaa isänsä naisystävää kuin joku pöljä. En perhana yhteen kuukauteen katso tuota ohjelmaa.
Tarkistin ohjelmatiedoista, että tuo hulluus sarjassa jatkuu toukokuun lopulle ainakin.
Lieneekkö käsikirjoittaja tullut hulluksi ja nyt sitten pilaa koko hyvän ja tyylikkään ohjelman. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Nyt minä kyllä suutuin tuohon ohjelmaan.
Idiootti Henry jatkaa rikollisen äitinsä suojelua. Ihan törkeetä.
Toinen asia: Se Vincent toljottaa isänsä naisystävää kuin joku pöljä. En perhana yhteen kuukauteen katso tuota ohjelmaa.
Tarkistin ohjelmatiedoista, että tuo hulluus sarjassa jatkuu toukokuun lopulle ainakin.
Lieneekkö käsikirjoittaja tullut hulluksi ja nyt sitten pilaa koko hyvän ja tyylikkään ohjelman.Minusta se Hanno on tosi kivan oloinen kaveri. Saisi hänelle antaa vähän enemmän näkyvyyttä!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Minusta se Hanno on tosi kivan oloinen kaveri. Saisi hänelle antaa vähän enemmän näkyvyyttä!
Tietääkö kukaan, kuka on tuo Hannon roolissa esiintyvä näyttelijä?
Lemmenviemää on ihan paras kaikista!Saksalaiset on siistiä ja tarkkaa kansaa. Ihastuttavaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1477019
Mies, mua jotenkin kiinnostaa
Että osaatko sä ollenkaan höllätä? Ootko aina kuin persiille ammuttu karhu. Pohtimassa muiden vikoja?1505916- 1255096
Moi kuumis.
Just ajattelin sua. Oot mun rauha, turva ja lämpö. Olet monia muitakin asioita, mut noita tartten eniten. Pus.474654Milloin olisi sinun ja kaivattusi
Kaunein päivä? Kamalin hetki? Miksi? Kumpaa pyrit muistelemaan? Kumpi hallitsee mieltäsi?554028- 673208
Itkin oikeasti aamulla taas
Haluaisin niin kertoa miltä musta tuntuu. Oon jotenkin hajalla. Tarvitsin ees jonkun joka ymmärtää.553140Minun rakkaani.
Haluaisin käden mitan päähän sinusta. Silleen, että yltäisin koskettamaan, jos siltä tuntuu. Olen tosi huono puhumaan, m252852- 452420
Naiselle hyvää viikkoa
olet edelleen sydämessäni. Toivon sinulle myötätuulta mitä ikinä teetkään🪢162313