liikennevaloissa

ei osata käyttäytyä

Kylläpä ärsyttää kun odottelen liikennevaloissa että pääsen ylittämään suojatien ja olen siis painanut sitä nappulaa josta valot saa vaihtumaan. Kohta suojatien toiselle puolelle kävelee joku ja painaa nappulaa myös sieltä toiselta puolelta!! Minä siis olen saapunut paikalle ensin ja seison edelleen tuon tolpan vieressä- monesti tulee mietittyä että miksi sitä pitää painaa sieltä toiseltakin puolelta!! että ajatteleeko tuo toinen että mä en ole painanut sitä nappia että kuhan vaan seisoskelen napin vieressä!!

3

439

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ajt557

      ...niin hanki elämä!

    • Jekku-Petteri

      Monasti vaan menen seiskolemaan siihen napin viereen. Porukkaa kerääntyy valohin jotka ei vaihdu ei millään... kunnes joku vihdoin tajuaa etten olekaan painanut nappia alunperinkään. Voi että mua aina naurattaa se!

      • Miks vaivautua

        minkä takia vaivautua yleensä edes painamaan niitä nappeja kun ei se vaikuta siihen miten nopeasti pääsee tien yli vitun vertaa muutenkaan.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomessa on meneillään boomereiden kosto

      1990-luvun lamassa osumaa saaneet sukupolvet toivovat sen jälkeen syntyneille sukupolville kärsimystä porvareita äänestä
      Maailman menoa
      116
      3111
    2. IPCC romahtaa

      Mitenkäs tässä nyt näin kävi? Ilmastohourimoinnin tukijalka myöntää, ettei mitään ilmastokatastrofia olekaan. Eikös tääl
      Ilmastonmuutos
      64
      2232
    3. Petteri Orpon kommentti persujen väkivaltaan?

      Hiirenhiljaa taas on, kun Tampereella persulahkon ääriosasto pahoinpiteli kantasuomalaisen tytön. Missä on pääministeri
      Maailman menoa
      158
      2168
    4. Toiko Helen laivalastillisen vieraslajeja Suomeen?

      Loviisan satamaan tuotiin laiva­lastillinen pähkinän­kuoria Norsun­luu­rannikolta Loviisan satamaan kiinnittyi vapun al
      Maailman menoa
      43
      1837
    5. Miten voit vain

      Olla kuin mitään ei olisi?
      Ikävä
      147
      1484
    6. Pelolla pakottaminen

      Kristinusko on tuovinaan valoa ja toivoa, mutta ensin pitää olla pimeyttä ja toivottomutta jotta joku valoa ja toivoa ha
      Kaste
      624
      1016
    7. Niin siinä kävi. :D

      oisit halunnu seurustella :D jäit ilman :D
      Ikävä
      100
      926
    8. Inhottava stalkkeri

      Mikä ajaa ihmisen moiseen toimintaan ?
      Ikävä
      100
      840
    9. Ketä T mies kaipaa?

      Kaikki T miehet saavat vastata omansa. Aloitan: T kaipaa J naista.
      Ikävä
      56
      818
    10. Nähdäänköhän me enää

      Lähiaikoina tai koskaan
      Ikävä
      56
      749
    Aihe