Lapualaisia ei

huolia Seinäjokeen kuntaliitoksis. Sama kuin pistäisi päänsä ampiaispesään. Eilenkin surrasivat Lapuan sivulle 224 viestiä! Kiukkuusta porukkaa!
9835
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Niitä ei vielä oo jyrätty. Yritys on kyllä hyvä.

Äänestä
  • päättäjiä että ne antaa tilaa kaupunkilaisten mielipiteille.

    Äänestä

  • on niin viisaita kirjoitti:

    päättäjiä että ne antaa tilaa kaupunkilaisten mielipiteille.

    tila on itte otettava. Onneksi Suomi24:n Lapua-sivu ei ole Lapuan kaupungin hallinnassa.

    Äänestä

  • on niin viisaita kirjoitti:

    päättäjiä että ne antaa tilaa kaupunkilaisten mielipiteille.

    niin siellä olis kuule ihan oma pieni keskitysleiri niille kaupunkilaisille jotka sanovat jotakin ilman päättäjien lupaa.

    Äänestä

se voisi ollakin kiusallista. Kannatan heti liittymistä Lapuaan.

Kaikki valta puskajusseille ja talonemännille ja teatterismiehille!

Äänestä

Menkääs nyt lapualaiset sinne omalle palstallenne leikkimään, kyllä me seinäjokiset pärjätään ilman teitäkin. Eikä se tee lapuan palstasta yhtään parempaa paikkaa, jos siellä muutama valittaja luulee kirjoittamisen määrän korvaavan laadun. Demokratia ei ainakaan yleisen näkemyksen mukaan ole sitä, että levittää negatiivista sanomaa omasta kunnastaan ja useinmiten ilman mitään todellista tietoa. Täällä seinäjoella ei alennuta moiseen p**kan jauhamiseen.

Äänestä
  • Kaikki viestistäsi ilmenevät käsityksesi ovat pielessä, varsin demokratiasta ja Seinäjoen palstan laadusta. Kirjoitat "ilman todellista tietoa".

    Äänestä

  • puhetta. kirjoitti:

    Kaikki viestistäsi ilmenevät käsityksesi ovat pielessä, varsin demokratiasta ja Seinäjoen palstan laadusta. Kirjoitat "ilman todellista tietoa".

    Se olikin lapualaisen viisas, joka haluaa itsepintaisesti kuvitella, että lapualla ei osaa muut ajatella oikein, paitsi jos eivät ajattele kuin hän ja hän on tietenkin vain yksin hän.

    Äänestä

  • Olen kuullut. kirjoitti:

    Se olikin lapualaisen viisas, joka haluaa itsepintaisesti kuvitella, että lapualla ei osaa muut ajatella oikein, paitsi jos eivät ajattele kuin hän ja hän on tietenkin vain yksin hän.

    ja siltä palstalta on tuttu asenteesikin. Heittäydyt altavastaajaksi ja mariset, ettet ole mitään. Tsemppaa, ajattele, keksi. Älä ruikuta, siinä ei ole mitään sympaattista.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kannata kirjoitti:

huolia Seinäjokeen kuntaliitoksis. Sama kuin pistäisi päänsä ampiaispesään. Eilenkin surrasivat Lapuan sivulle 224 viestiä! Kiukkuusta porukkaa!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu