Osaisiko joku neuvoa miten tehdään sellainen kielivalikko jossa on suomi ja englanti? ja mihin koodinpätkät laitetaan tms.
eli minulla on kuva jossa on suomen ja englannin kielen lippu. kun painaa suomea niin se menee suomenkieliselle sivulle ja yllätys yllätys kun painaa uudelleen suomen lippua niin se meneekin englanninkieliselle sivulle...
tuo linkki on tehty kuvana. eli miten saan siten että vaikka painaisi sata kertaa suomen lippua niin se on aina suomenkielisellä sivulla eikä vaihsa joka toisen enkuksi.
kiitos sille jos joku viitsii vaivautua vastaamaan (jos tästä nyt sai jotain selvää)..
kielivalikon
5
294
Vastaukset
- ratkaisu nyt
vaatisi nähdä sen koodin joka sinulla on
siinä suomen lipun takana.
Nimitttäin kaikki tuntemani ratkaisut kyllä
pysyvät samalla sivulla vaikka kuinka monta
kertaa painelisi.
En voi edes kuvitella miten olet saanut aikaiseksi
mainitsemasi toiminnan.
Onko se joka kerta, myös sivun vaihduttua,
se SAMA lippu ja SAMA koodi?- hmm..
Eipä ole omaa koodia - päivittelen vain ja haluaisin tuon toimimaan järkevästi..
mistäköhän löytäisin sen koodinpätkän?
yritän löytää ja laittaa sen tänne - en tiiä onko oikeaa
Eli enkun kielisen sivun koodi
td width=155>
ja suomenkielisen koodi
tosin en tiedä onko tässä edes määritelty tota juttua mutta ainakin tässä on se kun laittaa lipun päälle hiiren niin siihen tulee tuo teksti "in english" tosin molemmille lipuille eikä toiseen suomeksi... - juhakorkeapudas
en tiiä onko oikeaa kirjoitti:
Eli enkun kielisen sivun koodi
td width=155>
ja suomenkielisen koodi
tosin en tiedä onko tässä edes määritelty tota juttua mutta ainakin tässä on se kun laittaa lipun päälle hiiren niin siihen tulee tuo teksti "in english" tosin molemmille lipuille eikä toiseen suomeksi...Alasivuilla olevat linkit johtava väärille sivuille, siinä vika, ellet sitten käytä jotain kummallista kehysratkaisua.
Korjaat alasivuilla olevat linkit vastaamaan kielivalintasivulla olevia linkkejä.
Tee suomenkieliselle sivulle linkki, joka viittaa englanninkieliselle sivulle, sen englanninkielisellä nimellä, ja kääntäen. Helppoa! Ai niin, ensin sinun pitää poistaa kaikki, millä olet yrittänyt homman tehdä ihan väärältä pohjalta.
Suomen kielellä ei ole lippua, ei myöskään englannin kielellä. Eikä Englannin lippukaan ole se, mitä luulet.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 427095
- 323978
- 513422
- 412978
- 172746
- 372248
- 162206
- 412173
Voi ei! Jari Sillanpää heitti keikan Helsingissä - Hämmästyttävä hetki lavalla...
Ex-tangokuningas on parhaillaan konserttikiertueella. Hän esiintyi Savoy teatterissa äitienpäivänä. Sillanpää jakoi kons472147- 422102