Vaihtelu virkistäisi

masturboiva karhu

Conan on toki loistava ja jäljittelemätön hulvattomassa tyylissään. Mieletön karisma.Mutta toiset legendaariset kollegat David Letterman ja Jay Leno ovat jostain syystä jääneet suomessa pimentoon. Myös joku ABC:n vastaava Jimmy Kimmel olisi joskus kiva nähdä. Sitäkin on kehuttu.

Huumorin osalta Leno ja Letterman eivät kai liene ihan samantyylisiä kuin Conan. Ovat kai jo vähän kuivakkaita mutta vetoavat todennäköisesti vähän vanhempaan yleisöön paremmin. Silti vieraiden osalta heillä käy yleensä ihan ykkösluokan Hollywood-tähtiä ja poliitikkoja, tai esim. Britney, Paris Hilton jne. Siinä he voittavat.

Conanilla käy lähinnä tähtiä NBC:n tv-sarjoista ja Stand Up-koomikoita. Välillä toki joku isompikin.

Subilla voisi ihan hyvin lähettää heti Conanin jälkeen noita muitakin Late Nightteja. Leno jää ensi vuonna eläkkeelle ja tuskin Lettermankaan enää kovin montaa vuotta jatkanee, joten vielä ehtisi katsoa niitäkin. Tai Jerry Springeriä. Vähentäisivät noita helvetin ostoskanavia ja yö- ja päivä tv-pelejä.

3

813

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • k233
      • Iso tähti?

        Eipä kannata vertailla johonkin hiton Paris Hiltoniin, kun jollain foorumilla sanottiin.

        Ainakin Conanin vieraana on sellaisia, joilla on joku projekti meneillään tai saanut päätökseen.

        Ensi viikon aikana (Suomen esityksessä) viraana on Samuel L. Jackson. Kyllä sielläkin on isoja tähtiä vieraana. Oottakaa kesään asti, kun vuoden hitit tulevat ensi-iltaan jne...


    • fanittaja kakkonen

      Conan on loistava enkä vaihtais mihinkää mut olis kiva jos sen lisäksi tulis Daily SHow with Jon Stewart ja the Colbert Report. Kuulemma ratkiriemukkaita!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olet minua

      vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va
      Ikävä
      167
      3468
    2. Ruumis ojassa

      Kukahan lie ollu, mistä lie löydetty. No ikävä tataus.
      Oulainen
      15
      2136
    3. Mies pyysi rahaa

      Jälkikäteen kun tarjosi kyydin yhteisestä harrastuksesta kotiini. Mitä vi**... Ei ihastunut mies noin toimi?
      Ikävä
      223
      1490
    4. Jos tapaisimme uudelleen?

      niin luuletko että mikään muuttuisi vai toistuuko meidän historia? Ehkä vähän eri tavalla mutta samoin tuloksin J
      Ikävä
      70
      1251
    5. Mitä piirteitä rakastat

      Eniten kaivatussasi?
      Ikävä
      44
      1221
    6. 37
      1131
    7. Mites nyt suu pannaan

      Kitkiöjoki ja Järvinen solmivat Attendon/Terveystalon kanssa sopimuksen, jonka mukaan sopimuksen irtisanomisoikeus on va
      Sysmä
      38
      1073
    8. Taas Lieksassa tyritty

      Suomalaisten kansallismaisemaa juntit pilaamassa. Nuori tyttö kaupunginjohtajana ei ole sen viisaampi. *S-ryhmän hanke
      Lieksa
      136
      1031
    9. Hän on niin

      Hyvännäköinen. Vaikea vastustaa
      Ikävä
      47
      1004
    10. Nähdäänkö ensi viikolla

      paikassa joka alkaa samalla kirjaimella kuin etunimesi? Ikävä on sinua. Fyysistä läsnäoloasi.
      Ikävä
      41
      1000
    Aihe