Vanhasen oikeusjutulta putosi pohja

Eilinen TV:n A-studio oli mainio ohjelma. Erityisen mainio oli osio, jossa käsiteltiin Zero-Matti Vanhasen oikeusjupakkaa, jossa hän on haastanut netistä löytämänsä tyttöystävän oikeuteen.

Ohjelma osoitti jopa umpiluiselle KEPUlille, että Vanhasen oikeusjutulla ei ole mitään pohjaa. Kaikki Susan Ruususen elämänkertakirjassa Vanhasesta kertomat asiat oli jo aiemmin löydettävissä Matti Vanhasen itse eri lehdille antamista haastatteluista mm. Eeva-lehdelle, Iltalehdelle jne.

Kuten viime perjantaina huippujuristi Zacharias Sundtröm jo osoitti, että Ruususen kirja ei mitenkään loukannut Zero-Matin yksityisyyttä.

Oikeusjutun avulla Zero-Matti Vanhanen kuitenkin varmisti sen, että hän jää historiaan kaikkien aikojen narrimaisimpana pääministerinä.

6

324

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • nyt niin...

      että Kepun on hankittava Pikku-Matille esiliina.

    • ...

      Vanhanen ei ole haastanut tyttöystäväänsä oikeuteen, vaan syyttäjä.
      Vanhanen nipotti vain kirjan kustantajan osuudesta.
      Syyttäjä voi senkin tempun tehdä lain mukan.
      Myös kantaja voi itse nostaa syytteen tapauksessa, että syyttäjä ei katso siihen aihetta.
      Lain kiemurat on monimutkaiset.
      Muuten olen asiasta sitä mieltä, että Vanhasen jatkuva kitinä syö miehen uskottavuutta.
      Harmillista on myös se, että Vanhasen herkkänahkaisuus on huomioitu jo ulkomaidenkin mediassa.

      • menossa oikeuteen

        Kyllä se niin on, että EU julistaa pian direktiivin, miten roskalehdistö saa tai ei saa enää jatkossa mellastaa ja rahastaa, olkoon kohde kuka tahansa.

        Olen ed. sitä mieltä, että likainen lehdistö ansaitsee kunnon tukkapöllyn. Tottakai lehdet nyt haukkuvat kilvan Vanhasta ja Sorkosiitä siitä, että heidän toimittajavapauksiaana eli toimeentuloaan kavennetaan tirkistelyillä.


      • harvinaisen
        menossa oikeuteen kirjoitti:

        Kyllä se niin on, että EU julistaa pian direktiivin, miten roskalehdistö saa tai ei saa enää jatkossa mellastaa ja rahastaa, olkoon kohde kuka tahansa.

        Olen ed. sitä mieltä, että likainen lehdistö ansaitsee kunnon tukkapöllyn. Tottakai lehdet nyt haukkuvat kilvan Vanhasta ja Sorkosiitä siitä, että heidän toimittajavapauksiaana eli toimeentuloaan kavennetaan tirkistelyillä.

        oikeassa, nämä yrittää puhua aivan eri asiasta, toimittajien raakalailaumaan pitää saada jotakin tolkkua.


    • Maltillinen oikeistolainen

      Matti Vanhanen on kuin huono vitsi. Täysi pelle koko hyypiö.

      • ole sinä

        sellainen.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ei se mene ohi ajan kanssa

      Näin se vaan on.
      Ikävä
      129
      2148
    2. Ajattelen sinua nyt

      Ajattelen sinua hyvin todennäköisesti myös huomenna. Sitten voi mennä viikko, että ajattelen sinua vain iltaisin ja aamu
      Ikävä
      25
      1656
    3. Vaistoan ettei sulla kaikki hyvin

      Odotatko että se loppuu kokonaan ja avaat vasta linjan. Niin monen asian pitäisi muuttua että menisi loppu elämä kivasti
      Ikävä
      11
      1238
    4. Olen huolissani

      Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis
      Ikävä
      70
      1201
    5. Yritys Kannus

      Mää vaan ihmettelen, julkijuopottelua. Eikö tosiaan oo parempaa hommaa, koittas saada oikeasti jotain aikaiseksi. Hävett
      Kannus
      12
      1127
    6. Oletko täällä mies?

      Mitä mietit? ❤️ varmistan vielä, että onhan kaikki ok meidän välillä?
      Ikävä
      88
      982
    7. Eikö ole jo ihan sama luovuttaa

      Meidän suhde ei ikinä toimisi.
      Ikävä
      82
      852
    8. Mies kadonnut

      Kukas siellä kolarissa on kadonnut
      Kolari
      17
      847
    9. Kuin sonnilauma

      Taas on Virkatiellä kova meteli keskellä päivää. Ei siinä kyllä toisia asukkaita yhtään ajatella. Tullaan yhden asuntoon
      Kuhmo
      16
      751
    10. Syrjintäskandaali Lieksan kaupungin johdossa

      Ylen valpas toimittaja kirjoittaa: Lieksan kaupunki kieltäytyi hyväksymästä Vihreiden venäläistaustaista ehdokasta Lieks
      Lieksa
      107
      691
    Aihe