Borat

Hypersuosion saavuttanut kulttikomedia onnistui lähinnä pitkästyttävämään, ja pani hämmästelemään katsojakunnan helppoa höynäytettävyyttä.

Siis uskooko joku tosissaan, että elokuva sisälsi enemmän kuin kaksi auteettista kohtausta?

Boratin amerikanmatka ideana omaa loistavat puitteet hienolle satiirille, mutta koska tuottajatiimi päätti mennä sieltä mistä aita on matalin - eli yleisö typerin - niin saamme tyytyä vain pelkkään muka pilkkaan muka amerikkalaisia kohtaan, ja tälle pitäisi sitten muka nauraa!

Al-Quadan 6-vuoden takainen "tempaus" paljasti Amerikkalaiset kasvot paljon aidommin, ja mikä tahansa Bushin puhe koittelee nauruhermoja kovemmin kuin tämä elokuva.

4

514

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • samaa mieltä

      olisin, jos ólisin punikki-idiootti, mutten ole.

      • Miten vitussa mun jokin, tässä määrittelemätön, aatteellinen suuntautumiseni liittyi mitenkään elokuvaan?? :D


      • Sähkö-auto
        jtguytiooiyhvb kirjoitti:

        Miten vitussa mun jokin, tässä määrittelemätön, aatteellinen suuntautumiseni liittyi mitenkään elokuvaan?? :D

        (Inhottavaa kun koko viesti tulee otsikossa)

        Jos boratille antaa numeron 0 - 100 niin numero olisi 0.0001 ja nolla on se huono puoli tässä arvostelussa.


    • vantaanleijona

      tietääkö kukaan boratin lopputeksteissä soivaa sitä viimeistä biisiä jossa ei ole mitää sanoja vaan kauheata huutoa ?:D

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko varattu minulle?

      Mieheltä kysyn.
      Ikävä
      290
      11402
    2. Mitä ensi viikolla tapahtuu?

      Mitä toivot, että ensi viikolla tapahtuu?
      Ikävä
      133
      7030
    3. Mitä Ajattelit Kun Näit Kaivattusi

      Ensimmäistä Kertaa?
      Ikävä
      101
      5813
    4. Vanhempi mies

      Jos yritän ajatella sinut pois sydämestäni, ikävä ja surullinen kaipuu tulee kaksin verroin kovempana. Olit mun unessa
      Ikävä
      41
      5161
    5. Noloa että kaipasin sinua

      Toivottavasti et tunnistanut itseäsi. Ikävissään sitä on aika typerä.
      Ikävä
      52
      4311
    6. Minne sä aina välillä joudut

      Kun pitää hakemalla hakea sut sieltä ja sitten oot hetken aikaa esillä kunnes taas menet piiloon, en ymmärrä 🤔❤️ Oot ta
      Ikävä
      30
      4029
    7. On niin paha olla

      Tarviin jotain jolla turruttaa... Kuka voi auttaa.
      Ikävä
      61
      3554
    8. On niin vaikea olla lähelläsi

      En saa ottaa kädestäsi kiinni, en saa halata. En saa silittää hiuksiasi. Enkä saa sinua koskaan omakseni. ☔ Miehelle na
      Ikävä
      32
      3541
    9. Nyt peukut pystyyn

      Nyt kaikki peukut pystyyn, siirtopersu on aikeissa muuttaa Kannuksesta pois. Facebookissa haukkui tänään Kannuksen peru
      Kannus
      22
      3065
    10. Pehmeää laskua

      Sinulle. Muutaman kilsan päästä. Mieheltä, joka salaa välittää.
      Ikävä
      79
      3060
    Aihe